فرانسوا کایا در «سینماحقیقت» پاسخ می‌دهد:

آیا می‌توان تفکر را به تصویر تبدیل کرد؟

14 آذر 1396 ساعت 15:44

«فرانسوا کایا» فیلمساز و مدرس فرانسوی، برای شرکت در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت و برگزاری کارگاه تخصصی «آیا می‌توان تفکر را به تصویر تبدیل کرد؟» به تهران سفر خواهد کرد.


به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این کارگاه برای روز سوم جشنواره (۲۱ آذرماه) برنامه‌ریزی شده که از ساعت ۱۰ صبح در سالن شماره ۲ پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.
فرانسوا کایا از بیست سال پیش تاکنون، فیلم‌هایی درباره‌ی غیبت و فراموشی و ردپاهای گذشته در دنیای امروز ساخته است. او همچنین کارگردان مستندهای بلند برای شبکه‌های تلویزیونی مختلف بویژه آرته فرانسه بوده که این فیلم‌ها در فرم‌های سه‌گانه با موضوعات حافظه و تصویر بوده‌اند.
کایا همچنین دو فیلم سینمایی را کارگردانی کرده و تولیدکننده مستند پرتره‌هایی با موضوع نویسندگان و روشنفکران جهانی بوده است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.


کد مطلب: 12521

آدرس مطلب: http://cinematajrobi.ir/vdca6mn6.49nuu15kk4.html

سینما تجربی
  http://cinematajrobi.ir