مستند «خلیج فارس» جمعه روی آنتن شبکه یک می رود

15 آبان 1397 ساعت 15:39

مستند تحسین‌شده‌ی «خلیج فارس» به کارگردانی «ارد عطارپور» که توانسته است جایزه پژوهش و تندیس های فیروزه ای بهترین مستند تاریخی و مستند بلند را در پنجمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت کسب کند، جمعه 18 آبان از شبکه یک سیما پخش می شود.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، در مستند «خلیج فارس»، اسناد مکتوب، صوتی و تصویری منحصر به فردی از کشورهای مختلف عربی وجود دارد، کارگردان بر مستندات تاریخی بسیار تکیه کرده و مستند را به همراه اسناد بصری و استفاده از فیلم های قدیمی و صداهای اصلی جلو برده است.
این اثر مستند ابتدا با مهمترین سخنرانی «جمال عبدالناصر» رئیس جمهوری مصر شروع می‌شود که در روز ملی شدن کانال سوئز در اجتماع میلیونی و در حضور سفیران کشورهای عربی و غربی می گوید از اقیانوس اطلس تا خلیج فارس، وطن عربی است و مورد تشویق ممتد حضار قرار می گیرد.
این فیلم یک مصور کاملاً آکادمیک و یک مقاله و مستند پژوهشی سینمایی با اسناد حرفه‌ای بدون هیچ زائده و اضافه است.

گفتنی است، این مستند چندی پیش به عنوان یکی از چهار اثر برتر دیداری و شنیداری، به فهرست ملی برنامه حافظه جهانی یونسکو اضافه شد.
از عوامل تولید این مستند می توان از تهیه کننده: ارد عطارپور، پژوهشگر: ارد عطارپور و سعید ملیح، تصویربردار: رضا تیموری، صدابردار: احمد طائی، تدوینگر: سعید خدارضایی و آهنگساز: کیوان کیارس نام برد.
مستند خلیج فارس جمعه ۱۸ آبان ماه ساعت ۲۳ به مدت یک ساعت روی آنتن شبکه یک می رود.


کد مطلب: 13532

آدرس مطلب: http://cinematajrobi.ir/vdcdxk0f.yt0ss6a22y.html

سینما تجربی
  http://cinematajrobi.ir