روایت یک روح از سختی‌های سرطان

21 خرداد 1397 ساعت 11:32

زینب تبریزی که این روزها مشغول تدوین جدیدترین مستندش با موضوع سرطان است و جشنی هم برای حامیان مردمی آن برگزار خواهد کرد، از رونمایی رسمی این مستند در جشنواره سینما حقیقت خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی» به نقل از خبرگزاری ایسنا، زینب تبریزی که پیش از این آثاری همچون «سلاطین خیابان‌ها» و «والسی برای تهران» را ساخته است، در گفت‌و گویی با ایسنا بیان کرد: از یک سال و نیم قبل، مشغول ساخت مستند «تمام چیزهایی که جایشان خالی است» هستم که پیشنهاد طرح و حمایت اولیه از طریق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بود ولی بعد به دلیل کافی نبودن منابع مالی از طریق سایت «حامی جو» ۳۰ میلیون تومانی را که برای ادامه کار نیاز داشتم از طریق حامیان مردمی جمع آوری کردم. البته این را هم اضافه کنم که این ایده را برای جلب مشارکت و حمایت مردمی از ابتدا در نظر داشتم.
تبریزی ادامه داد: مستند «تمام چیزهایی که جایشان خالی است» درباره زندگی دو زن است که هر دو به سرطان سینه مبتلا شده‌اند ولی یکی از آن‌ها فوت کرده و راوی قصه ما، روح همین شخص خواهد بود.
او گفت: این فیلم با توجه به داستان تلخ خود روایتی متفاوت و سختی‌های خاص خود را برای ساخت داشت چرا که در دسته آثار مستند و تجربی قرار می‌گیرد و یکی از سختی‌ها و حمایت نکردن‌ها به مجوز ندادن برای فیلمبرداری در بیمارستان مربوط می‌شد که پروسه آن سه ماه طول کشید.
وی افزود: این مستند مسئله کوچکی را روایت نمی‌کند و یک ملودرام درباره تبعات سرطان بر زندگی دو زن است و به دلیل اهمیت موضوع، دوندگی زیادی کردم که اسپانسری برای این مستند پیدا کنم اما در نهایت نشد و از طریق جمعی از مردم مبلغ مورد نیاز برای ادامه ساخت فراهم شد. به همین مناسبت با توجه به اینکه فیلم (توسط فرحناز شریفی) در مرحله تدوین است  امروز دوشنبه ۲۱ خردادماه یک دورهمی با دعوت از تمام حامیان مادی و معنوی فیلم خواهیم داشت.
تبریزی در پایان درباره زمان نمایش این مستند هم گفت: با توجه به مشارکت مرکز گسترش در این فیلم باید هماهنگی انجام شود ولی احتمالا با آماده شدن فیلم که پیش بینی می‌شود تا شهریور ماه طول بکشد، اولین نمایش در جشنواره سینما حقیقت خواهد بود.


کد مطلب: 13049

آدرس مطلب: http://cinematajrobi.ir/vdcgyz9q.ak9wt4prra.html

سینما تجربی
  http://cinematajrobi.ir