نهمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن منتشر شد

11 مهر 1396 ساعت 15:35

نهمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن در 184 صفحه و به قیمت 12 هزار تومان منتشر شد.


به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، در این شماره از فصلنامه سینما انیمیشن، پرونده ای در خصوص انیمیشن- مستند نگارش یافته که در آن تاملی بر زیباشناسی انیمیشن و زیبایی شناسی مستند، واقعیت های متحرک سازی شده: فیلم انیمیشن، مستند، واقع گرایی و مستند انیمیشنی شده است.
همچنین در بخش «حرفه: انیماتور» مطالبی پیرامون «اوساما تزوکا» منتشر شده است. این مطالب عبارتند از: «پدرخوانده انیمه، اوساما تزوکا»، «جنگ و صلح در آثار تزوکا»، «تزوکا، هنرمندی چند بعدی»، «گزیده فیلم شناسی و جوایز».
همچنین در بخش دیگری از این فصلنامه گفتگویی با اصغر صفار و عباس جلالی یکتا درباره انیمیشن «هزار افسان» و فرنوش عابدی درباره انیمیشن «پیشخدمت» انجام شده است.
در بخش «تجربه گرایی» عناوینی چون مروری بر سه دهه تجربه گرایی باربل نوبار سیاست های متمایز استن وندربیک، انیمیشن مستقل و بازآفرینی خاطرات و معرفی انیمیشن «تصویر بزرگ تر» منتشر شده است.
در بخش «نقد» نیز تحریریه این فصلنامه نگاهی به انیمیشن «لو، بالای دیوار»، معرفی فیلم انیمیشن «در این گوشه جهان» و مروری بر «شربت گلابی و سیگارها» و انیمیشن های کوتاه برگزیده انسی داشته اند.

پایان بخش این فصلنامه بخش های «کارگاه»، «فیلم نامه» و «گالری» است. ساختار اصلی نگارش به قلم ژان ان رایت و فیلم نامه های «پیشخدمت»، «درخت پرتقالی» و «هزار افسان» مطالبی است که در این دو بخش گنجانده شده اند.
فصلنامه تخصصی انیمیشن به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و سردبیری علیرضا قاسمخان منتشر می شود.


کد مطلب: 12232

آدرس مطلب: http://cinematajrobi.ir/vdcj88ev.uqe8tzsffu.html

سینما تجربی
  http://cinematajrobi.ir