«آلفابت» به جشنواره ای در آمریکا می رود
کد مطلب : 13025

«آلفابت» به جشنواره ای در آمریکا می رود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳
انیمیشن «آلفابت» ساخته کیانوش عابدی از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به جشنواره ساوت ساید (south side) در آمریکا راه پیدا کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی»، انیمیشن «آلفابت» ساخته کیانوش عابدی به پانزدهمین دوره جشنواره ساوت ساید (south side) در آمریکا راه پیدا کرد.
این جشنواره از ۱۲ تا ۱۶ ژوئن برابر با ۲۲ تا ۲۶ خردادماه در بخش های داستانی، انیمیشن و مستند در پنسیلوانیا برگزار می شود.
از نکات ویژه این جشنواره این است که داوران جشنواره به جز یک یا ۲ فیلمساز بقیه از قشرهای مختلف مردم هستند و به فیلم ها رای می دهند.
این جشنواره از سال ۲۰۰۴ شروع به کار کرده است.
«آلفابت» زندگی انسان‌هایی را روایت می‌کند که زندگی کردن را فراموش کرده و از آگاهی و حقیقت دور مانده‌اند. به طور کلی این فیلم در مورد مردمانی است که سال‌ها است الفبای زیستن را از یاد برده‌اند، نمی‌بینند، نمی‌شنوند و سخنی بر لب نمی‌سرایند، ولی کلمات بی‌قرار در انتظارند.
عوامل ساخت این انیمیشن عبارتند از کارگردان: کیانوش عابدی، انیماتور: فرنوش عابدی، رندر و کامپوزیت: مرتضی نیتی، ویژوآل: حامد پورکرمان، طراح: امیرحسین نوروزی، بک‌گراند: محدثه پیله‌وران، موسیقی: سروش عابدی، محصول: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی