یک روز کاری نُه هنرمند «با این دست‌ها»ی رضا حائری
کد مطلب : 12243

یک روز کاری نُه هنرمند «با این دست‌ها»ی رضا حائری

تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
رضا حائری با آخرین اثر مستند خود «با این دست‌ها» در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شرکت کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «با این دست‌ها» به کارگردانی رضا حائری مستندی درباره‌ی یک روز کاری از ۹ آرتیزان یا استاد هنرهای کاربردی در شهرهای مختلف ایران است. این ۹ هنرمند توانسته‌اند هنرهای سنتی یا کاربردی ایران را برای استفاده در زندگی امروزی و سلایق مدرن تطبیق دهند. تحولی که آنها در هنرهای سنتی ایران ایجاد کرده ا‌ند باعث شده آثار این هنرمندان در نمایشگاه‌های مختلفی در ایران و در کشورهای مختلف دنیا به نمایش گذاشته شوند.
رضا حائری قصد دارد از این مستند ۳۹ دقیقه‌ای برای نخستین بار در یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت رونمایی کند.
وی فیلم‌های مستند «پایان همه محدودیت‌ها»، «پرو آخر»، «امامزاده و اینترنت»، «گزارش ناتمام»، «۱۲۷ یک بند ایرانی»، «برای کتابهایم» و «پسران سندباد» را در کارنامه فیلمسازی خود دارد.
تندیس دوره دوم جشنواره سینماحقیقت، جایزه بزرگ فستیوال ریودوژانیرو، جایزه داوران فستیوال بارسلونا و جایزه سپنتا از جشنواره ایرانیان سانفرانسیسکو، از جمله جوایز این مستندساز است.
عوامل تولید مستند «با این دست‌ها» عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: رضا حائری، تصویربردار: امیر موسوی، صدابردار: حسین صدیقی، تدوینگر: بهمن کیارستمی، دستیار کارگردان: فربد مهاجر، تهیه‌کننده: سیمین دهقانی و رضا حائری، تهیه شده در «الری ای جی»
* مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.