سینماحقیقت و بحث آلودگی هوای تهران
کد مطلب : 12333

سینماحقیقت و بحث آلودگی هوای تهران

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
«دود» نام مستندی به کارگردانی محمد احسانی است که در سال 96 تولید شده و فرم حضور در یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت را پر کرده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم آمده است: «تهران از آلوده‌ترین شهرهای جهان است و سالانه بیش از ۵ هزار نفر در این شهر بخاطر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند! این فیلم با نگاهی تجربی به این موضوع پرداخته است و زندگی افراد درگیر با آلودگی هوای شهر تهران را به تصویر می‌کشد.»
مدت زمان این مستند ۳۰ دقیقه است و در صورت پذیرفته شدن از سوی هیات انتخاب این دوره از جشنواره، برای نخستین بار در بخش مسابقه مستندهای کوتاه سینماحقیقت نمایش داده می‌شود.
محمد احسانی متولد سال ۱۳۵۲ در شهر تبریز و فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات انگلیسی است و مستندهای «رخش بر نقش»، «ايدز ايران ۸۳»، «تبریز: تصاویر دنیای فراموش شده»، «گنبد مینا»، «بانوی ارومیا»، «دریاچه تنها»، «روزگاری هامون» و «دود» را در کارنامه فیلمسازی خود دارد.
چندی پیش مستندهای سه‌گانه‌ی محیط زیستی او شامل «بانوی ارومیا»، «دود» و «روزگاری هامون» در گروه هنر و تجربه اکران شد.
عوامل تولید مستند «دود» عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: محمد احسانی، فیلمبردار: محمدرضا تیموری، صدابردار: حسن سلمانی، صداگذار: حسین قورچیان، تدوینگر: بابک بهرام‌بیگی، مدیر تولید: مجید فردی‌انور
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.