دعوت دوباره جشنواره «اسماعیلیه» از فیلم کوتاه «کورسو»
کد مطلب : 12793

دعوت دوباره جشنواره «اسماعیلیه» از فیلم کوتاه «کورسو»

تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
فیلم کوتاه داستانی «کورسو» ساخته امید عبدالهی به بخش نمایش‌های ویژه بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و مستند اسماعیلیه مصر دعوت شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این بخش از جشنواره اسماعیلیه که به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس این رویداد معتبر فرهنگی برگزار خواهد شد، مختص فیلم‌هایی است که در دوره‌های پیشین این جشنواره به عنوان یکی از برندگان جوایز اصلی معرفی شده‌اند.
بر همین اساس فیلم کوتاه «کورسو» که در شانزدهمین دوره این جشنواره موفق به کسب تندیس و جایزه ویژه هیات داوران برای بهترین فیلم کوتاه داستانی شده بود، به عنوان یکی از فیلم‌های برگزیده این بخش ویژه، روی پرده خواهد رفت.
بیستمین جشنواره بین‌المللی اسماعیلیه از ۴ تا ۱۷ آوریل ۲۰۱۸ برابر با ۱۵ تا ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ در شهر اسماعیلیه مصر برگزار خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم کوتاه «کورسو» هم آمده است: «پیرمردی عینک‌ساز به دلیل بیماری و کهولت سن، با مشکل بینایی روبرو شده و باید مغازه‌ی عینک‌سازی‌اش را تعطیل کند؛ اما هنوز یکی از مشتریان برای بردن عینکش نیامده است...»
لازم به ذکر است: «کورسو» که تقدیر ویژه هیات داوران سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «کلرمون فران» فرانسه و جایزه بزرگ دهمین جشنواره بین‍‌المللی فیلم کوتاه «ساپورو» ژاپن را هم در کارنامه دارد، پیش از این به همراه فیلم‌های کوتاه «پانسمان» و «میزبان» دو اثر دیگر امید عبدالهی، در گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش درآمده است.