«سربازخانه» سوژه تازه هادی معصوم دوست
کد مطلب : 11398

«سربازخانه» سوژه تازه هادی معصوم دوست

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
مستند «سرباز وظیفه» که روایت دو ماهه ای از زندگی سربازی در پادگان های آموزشی را روایت می کند، مراحل فیلم برداری را به پایان رساند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی " سینما تجربی " به نقل از آرتنا، هادی معصوم دوست کارگردان مستند «سرباز وظیفه» در توضیح اثر خود گفت: در این پروژه، تلاش شده است سربازخانه سوژه اصلی و شخصیت محوری مستند باشد و سرباز ها به عنوان اجزای فرعی این سوژه مستند مورد توجه قرار گرفته اند.
وی مخاطب مستند «سرباز وظیفه» را دو گروه دانست و اظهار داشت: بخشی از افراد که تا کنون به سربازی نرفته اند می توانند با دیدن این مستند، تجربه ای ملموس از شرایطی که یک سرباز در دوران خدمت می گذراند پیدا می کند و دسته دوم نیز افرادی که قبلاً خدمت سربازی را تجربه داشته اند، با یک روایت عینی و نوستالژیک از آن مواجه می شوند و من فکر می کنم هر دو گروه می توانند مخاطب مستند باشند.
این کارگردان مستند در ادامه به انگیزه خود از ساخت این مستند اشاره کرد و گفت: دوره سربازی یکی از مهمترین دوران زندگی آقایان است، زیرا در سال هایی خدمت سربازی انجام می شود که جوان با سوالات متعددی در ذهن خود مواجه است و تجربه سربازی یک زندگی واقعی در ابعاد کوچک را برای جوان شبیه سازی می کند.
وی ادامه داد: همین تجربه کوچک از زندگی به فرد این امکان را می دهد تا به بسیاری از سوالات و چالش های ذهنی خود پاسخ دهد و ادامه زندگی خود را بر اساس تجربه سربازی قوام دهد.
هادی معصوم دوست در پایان با اشاره به ورود عینی و ملموس به سوژه سربازی در مستند «سرباز وظیفه» گفت: با توجه به اینکه تا کنون چنین کاری در موضوع سربازی انجام نشده است که یک تیم مستند ساز به مدت دو ماه در سربازخانه ساکن شوند و روایت زندگی در سرباز خانه را به تصویر بکشند، امیدوارم این مستند بتواند توجه مخاطبان را جلب کند.
گفتنی است مستند ۶۰ دقیقه ای «سرباز وظیفه» به تهیه کنندگی و کارگردانی هادی معصوم دوست، محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است و مراحل تولید آن تا پایان بهار ۹۶ به اتمام می رسد.