حفاظت از بقا تا پای جان
کد مطلب : 4845

خبر اختصاصی/
حفاظت از بقا تا پای جان

تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۶
سینما تجربی: ایجاد مناطق حفاظت شده در هر شهر و نقطه کشور، حرکتی در جهت حفظ و تداوم زندگی حیوانات مختلف است. اما این مناطق هم گاهی اسیر دست شکارچیان می شوند. اینجاست که پای گارد ویژه محیط زیست و مردان زحمت کش و شجاع آن به میان می آید. همه این موضوعات را چقدر می شناسیم؟ نسرین صالحی با تهیه و تولید مستندی در این زمینه می خواهد به افزایش آگاهی ما در این خصوص کمک کند.
Share/Save/Bookmark
بنابرگزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» نسرین صالحی، تهیه کننده مستند «محیط بانان شهید» دراین خصوص گفت: موضوع فیلم به بحث محیط بانان می پردازد. محیط بانان کسانی هستند که از مناطق حفاظت شده، حفاظت می کنند و گارد حفاظت محیط زیست هستند و این افراد با شکارچیان درگیری های بسیاری دارند. ما در این فیلم به طور اخص زندگی و مرگ دو محیط بان که توسط شکارچیان شهید شده اند را موشکافی و بررسی می کنیم و همکارانشان درباره آنها و نحوه درگیری شان صحبت می کنند. و به طور کلی هم سعی می کنیم به معرفی مناطق حفاظت شده، زندگی و نحوه فعالیت محیط بانان و سختی های کارشان و ... بپردازیم و از این رهگذر به مخاطب آگاهی دهیم.
او درباره ساختار و مراحل تولید این مستند گفت: بیشتر فیلم گفت و گو است و ما راوی را جلوی دوربین آورده ایم. راوی «پرویز پورحسینی» است که ابتدای و انتهای فیلم با او هستیم. یک سری هم بحث های کارشناسی داریم که توسط افراد صاحب نام انجام می شود. ما دی ماه سال گذشته تصویربرداری را شروع کردیم که تا دو هفته پیش ادامه داشت و در حال حاضر فاین کات انجام شده است. لوکیشن های مختلفی در مازندران، سمنان و خراسان شمالی داشتیم و چون تصاویر خراسان خیلی خوب بود از راش های مازندران کمتر استفاده کردیم.
او افزود: مدت زمان این فیلم مستند ۴۳ دقیقه است و قراراست در صورت موافقت تهیه کننده این فیلم به «صدای تیر» تغییر نام دهد.
بنابراین گزارش، عواملی که درساخت این فیلم همکاری داشته اند، عبارتند از: کارگردان: پورنگ پورحسینی/ فیلمبردار: ابوالفضل حاجب/ مدیر تولید: مازیار ملت خواه/ تدوین: نسرین صالحی/ تهیه : مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و نسرین صالحی.