«قلب سیمرغ» اولین پروژه سه بعدی بلند ایران است
کد مطلب : 1118

محمودنیا:
«قلب سیمرغ» اولین پروژه سه بعدی بلند ایران است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۵
سینما تجربی: "قلب سیمرغ اولین کار گروهی و سه بعدی بلند ایران است.
Share/Save/Bookmark
بنابر گزارش پایگاه خبری -تحلیلی «سینما تجربی»، محمودنیا، رندرمن و نورپرداز قلب سیمرغ، ضمن بیان این مطلب گفت: متاسفانه ما در ایران داستان انیمیشن خوب نداریم و بدنه ادبیات انیمیشین در ایران ضعیف است ، اما "قلب سیمرغ " داستان بسیار جذاب و خوبی داشت.ویرایش های فراوان اثر را بسیار پخته کرده بود و طراحی کاراکترها خوب پیش رفته بود.

وی خاطر نشان کرد: ما متاسفانه به دلیل عدم ساختن پروژه های بلند ، در قسمت هماهنگی و مدیریت مشکلات زیادی داریم که "قلب سیمرغ " هم از این قاعده مستثناء نبود.

وی تشریح کرد: این ضعف مدیریت از کارگردان شروع شده و تا به مدیریت فایل ها و طراحی کاراکتر و انیمیت و رندرینگ رسید و البته شایان ذکر است بسیاری از این مشکلات به دلیل عدم تجربه بوده و من اطمینان دارم اگر وحید نصیریان الان شروع به ساخت یک مجموعه جدید کند ، بسیاری از نواقص و اشتباهات قبلی هرگز تکرار نخواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر ما لابراتوار بزرگی داشتیم که همه عوامل قسمت های مختلف همزمان باهم کار می کردیم ، خروجی بسیار مناسب تری داشتیم نسبت به این مجموعه که مثلا ما طراح کاراکتر ها را اصلا ندیدیم و هر گروهی بعد از اتمام کار خود می رفت و گروه دیگری وارد پروژه می شد.

محمودنیا تصریح کرد: "قلب سیمرغ " از لحاظ تکنیکی با انیمیشن های مطرح دنیا فاصله زیادی دارد ولی از لحاظ داستانی و طراحی کاراکتر بسیار عالی است ، تا جایی که منجر به خلق کاراکتر های جدیدی گشته است.

وی تاکید کرد: داستان "قلب سیمرغ " جذابیت های لازم برای حضور در عرصه های بین المللی را دارد.

وی در پایان به خبرنگار ما گفت: بزرگترین مشکل حال حاضر ما این است گه هنوز انیمیشین تبدیل به صنعت نشده است و همه درگیران این عرصه به دلیل عشقی که به کار دارند ، بدون پشتوانه قطعی مالی فعالیت می کنند.

*مهیا شرفی