نمایش و نقد مستند «آبی کم‌رنگ» در کانون فیلم سینماحقیقت
کد مطلب : 11704

نمایش و نقد مستند «آبی کم‌رنگ» در کانون فیلم سینماحقیقت

تاریخ انتشار: شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
برنامه این هفته‌ی کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به نمایش و نقد فیلم مستند «آبی کم‌رنگ» ساخته آرش لاهوتی اختصاص یافته است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم از ساعت ۱۷ عصر روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶ در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور آرش لاهوتی (کارگردان)، ناصر صفاریان و محمدرضا مقدسیان (منتقد میهمان) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
«آبی کم‌رنگ» مستندی متفاوت از آثار تولید شده درباره‌ی جانبازان جنگ تحمیلی است؛ تمرکز اصلی فیلم بر چهار شخصیت اصلی بوده و زندگی اجتماعی این افراد را داخل آسایشگاه به تصویر می‌کشد...
این فیلم که برای اولین بار، در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نمایش درآمد، موفق به کسب تندیس بهترین فیلم مستند بلند بخش مسابقه بین‌الملل، بهترین تدوین بخش مسابقه ملی و بهترین فیلم مستند بلند جایزه شهید آوینی شد.
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای فیلم مستند «آبی کم‌رنگ» و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷ عصر یکشنبه (۲۸ خرداد‌ماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.
شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است. دوستداران سینمای مستند و تجربی جهت اطلاع از برنامه‌های هفتگی کانون فیلم «سینماحقیقت» می‌توانند به کانال تلگرام این برنامه بپیوندند: t.me/cinemaverite