نمایش مستند «جهان را به شاعران بسپارید» در خانه هنرمندان ایران
کد مطلب : 12343

نمایش مستند «جهان را به شاعران بسپارید» در خانه هنرمندان ایران

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
فیلم مستند «جهان را به شاعران بسپارید» در خانه هنرمندان ایران روی پرده می‌رود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "سینما تجربی"، فیلم مستند «جهان را به شاعران بسپارید» با موضوع شعر و زندگی محمدرضا عبدالملکیان به کارگردانی مهدی سلطانی پنجشنبه ۴ آبان در تالار شهناز به نمایش در می‌آید.

چهره‌هایی همچون غلامحسین امیرخانی، محمد سریر، ابراهیم حقیقی، ایرج راد، محمدرضا فیروزه‌ای، اصغر دشتی، عبدالجبار کاکایی، رشید کاکاوند و گروس عبدالملکیان در این فیلم حضور دارند. صدای خسرو شکیبایی، ایرج راد، مریم نشیبا، گروس عبدالملکیان و شهاب بهرامی نیز در بخش‌های مختلف این مستند مورد استفاده قرار گرفته است.

محمدرضا عبدالملکیان از شاعران معاصر ایرانی است که در سال ۱۳۳۱ شمسی در نهاوند دیده به جهان گشود. عبدالملکیان کار شعر را از دوره دبیرستان آغاز کرد و در سال ۱۳۵۴ نخستین مجموعه شعرش را منتشر کرد. او طی بیش از ۳۰ سال فعالیت شعری علاوه بر چاپ و انتشار چندین عنوان مجموعه شعر، عهده دار مسئولیت‌های گوناگون فرهنگی و ادبی نیز بوده است. او از شاعران نوگرا عصر انقلاب محسوب می‌شود. در ابتدا به قالب چهارپاره‌های پیوسته روی آورد، اما بیشتر اشعارش در قالب نو نیمایی و سپید سروده شده است. اغلب شعرهای وی رنگ و بوی عاشقانه با درون‌مایه اجتماعی دارد که با لحنی ساده و خوش‌آهنگ به دور از ابهام بیان شده‌اند.

مستند «جهان را به شاعران بسپارید» پنجشنبه ۴ آبان ساعت ۱۹ در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران روی پرده می‌رود.