تندیس جشن خانه سینما در دست کارگردانان «در جستجوی فریده»
کد مطلب : 13306

تندیس جشن خانه سینما در دست کارگردانان «در جستجوی فریده»

تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی که با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است موفق به دریافت تندیس بهترین فیلم مستند از بیستمین جشن خانه سینما شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، بیستمین جشن‌ خانه سینما به ریاست علی نصیریان شامگاه شنبه ۱۰ شهریورماه در تالار وحدت برگزار شد و برگزیدگان این دوره در بخش های مختلف معرفی شدند.
در این جشن تندیس بهترین فیلم کوتاه به محمد کارت برای کارگردانی فیلم «بچه خور » اهدا شد.
«بدو رستم بدو» به کارگردانی حسن ملایمی به عنوان بهترین انیمیشن تندیس گرفت.
تندیس بهترین کارگردانی مستند به «اُرد عطارپور» برای فیلم «پرسپولیس شیکاگو» اهدا شد و تندیس بهترین فیلم مستند به فیلم «در جستجوی فریده» ساخته آزاده موسوی و کورش عطایی تعلق گرفت.
آزاده موسوی پس از دریافت جایزه گفت: فیلم سینمایی مستند با مستند تلویزیونی فرق دارد و باید اکران شود. قدم‌هایی برداشته شده و امیدوارم شاهد اکران مستندها در سینما باشیم، پس، هشتگ# اکران مستند.
از دیگر بخش های این مراسم تقدیر از خانم السلطنه امیری بازیگر و کاراکتر اصلی فیلم مستند دادا سلطنه که از سالهای جوانی علاقه زیادی به سینما داشته و دارد، بود. این بانوی مسن با لباسی محلی روی سن آمد و با حضور در این مراسم مورد تشویق قرار گرفت و از او قدردانی شد.
علی نصیریان، ابوالحسن تهامی‌نژاد، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، ابراهیم داروغه زاده معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی، سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مرتضی رزاق کریمی قائم مقام مرکز گسترش، حجت الاسلام سید محمود دعایی، امین تارخ، همایون اسعدیان، فرهاد توحیدی و علیرضا زرین دست از جمله حاضران در این مراسم‌ بودند.