کاراگاهان حقیقت به سینماحقیقت می‌آیند
کد مطلب : 12389

کاراگاهان حقیقت به سینماحقیقت می‌آیند

تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
«آنیا ره‌یس» و «جاناتان ساروک» کارگردان و فیلمبردار مستند «کاراگاهان حقیقت» برای شرکت در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، به تهران سفر خواهند کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مستند «کاراگاهان حقیقت» منتخب بخش «روزگار ما» این جشنواره است که در کنار ۱۴ فیلم مستند دیگر با موضوع سیاسی- اجتماعی به نمایش درمی‌آید.
در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۸۶ دقیقه‌ای که تولید سال ۲۰۱۷ کشور آلمان است، آمده: «امروزه قربانیان جنگ و جنایت از تلفن‌های همراه برای ثبت واقعیت استفاده می‌کنند. فیلمساز در "کارآگاهان حقیقت" نشان می‌دهد که چگونه فعالان حقوق بشر، وکلا و روزنامه‌نگاران مدارک نقض حقوق بشر را برای تعقیب کیفری، با کمک قربانیان و استفاده از فیلم‌های آماتوری از انفجار بمب، تیراندازی، خشونت، و... جمع‌آوری می‌کنند.»
«آنیا ره‌یس» در رشته علوم منطقه‌ای آمریکای لاتین در دانشگاه‌های کلن و مادرید تحصیل کرده و همزمان بعنوان روزنامه‌نگار آزاد، در روزنامه‌های محلی و ایستگاه‌های رادیویی فعالیت کرده است. وی پس از تحصیل دانشگاهی، به کارآموزی در شبک‌های تلویزیونی و شرکت‌های فیلمسازی نظیر شبکه معروف ZDF آلمان و شرکت تولید فیلم بلژیک Gebrueder Beetz و... پرداخته است.

«آنیا ره‌یس» Anja Reiß یکی از میهمانان بین‌المللی جشنواره سینماحقیقت است که همراه با «جاناتان ساروک» فیلمبردار مستند «کاراگاهان حقیقت» به تهران سفر خواهد کرد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.