دو جایزه جشنواره بوداپست برای «رویاهای دم صبح»
کد مطلب : 12721

دو جایزه جشنواره بوداپست برای «رویاهای دم صبح»

تاریخ انتشار: شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
«رویاهای دم صبح» در جشنواره بین المللی فیلم مستند مجارستان، برنده‌ی دو جایزه‌ی بهترین فیلم از نگاه داوران جوان و نوجوان شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینما تجربی» به نقل از ایسنا، در این رویداد سینمای مستند که چهارمین دوره آن از تاریخ ۲۳ تا ۲۸ ژانویه (۳ تا ۸ بهمن‌ماه) در کشور مجارستان برگزار شد، مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی در بخش رقابتی با بیش از ۴۰ اثر مستند بلند از کشورهایی چون ایتالیا، دانمارک، لهستان، آلمان، اسپانیا، فرانسه، کرواسی، مکزیک، هلند، سوئیس،‌ شیلی، انگلیس، اتریش، آمریکا و کشور میزبان مجارستان رقابت کرد و در نهایت موفق به کسب دو جایزه بهترین فیلم از نگاه هیئت داوران جوان و بهترین فیلم به انتخاب هیئت داوران نوجوان این رویداد سینمایی شد.
«رویاهای دم صبح» که پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، روایت‌کننده سرگذشت دختران نوجوانی است که در روزهای پایانی سال، برای گرفتن حکم آزادی خود از کانون اصلاح و تربیت انتظار می‌کشند.
کسب جایزه عفو بین‌المللی از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین،‌ اعطای جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا به‌ مهرداد اسکویی به عنوان بهترین مستندساز سال ٢٠١٦، دریافت جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم «الهام‌بخش» از جشنواره «فول فریم» آمریکا از جمله جوایز بین‌المللی مستند «رویاهای دم صبح» است.