«قلب سیمرغ» با هنر ایرانی می‌آید
کد مطلب : 2163

در گقتگو با «محمد دبیری» طراح و مدیر پروژه یک بازی عنوان شد؛
«قلب سیمرغ» با هنر ایرانی می‌آید

تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۲۳
سینما تجربی: محمد دبیری گفت: تا به حال صد میلیون تومان برای ساخت این بازی هزینه شده و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هزینه آن را تقبل کرده، ولی تا پایان کار، برآورد هزینه 300 میلیون تومان است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش «سینما تجربی» به نقل از برنا، بازی سوم شخص اکشن ماجراجویانه‌ای است که این روزها مراحل ساخت خود را طی می‌کند. این بازی درباره پسر ۱۴ ساله‌ای به نام رسا بوده که توسط جنگجوی افسانه‌های ایران، رستم آموزش داده شده است.

محمد دبیری طراح این بازی درباره ایده اولیه این بازی گفت: انیمیشن قلب سیمرغ ساخته وحید نصیریان باعث ساخت بازی قلب سیمرغ شد ؛ولی در ادامه، مسیر آن عوض شد.

دبیری درباره ویژگی‌های این بازی چنین عنوان کرد:«قلب سیمرغ»سبکی شبیه به بازی prince of persia است،محیط آن دشمن کاراکتر بوده و تمرکز گیم پلیر در فایت(مبارزه کردن)نیست.در بازی باید از مکان‌های خطرناک عبور کرده و با پریدن از روی سکو و مواجهه با موجودات عجیب و غریب و غول پیکر مراحل بازی طی شود.

دبیری درباره داستان بازی قلب سیمرغ که هنوز در حال طی مراحل ساخت است افزود: کاراکتری که تا اینجا به آن رسیده‌ایم، نام‌اش رسا است و به دنبال آیتمی شبیه به جام جم (جام جمشید یا جام جهان نما) برای بدست آوردن پادشاهی است.رسا برای این کار به دنبال تمدن گمشده باستانی در کوه‌های البرز می‌رود.از لحاظ هنری نمی‌توانیم بگوییم که تمام اشکال به کار برده شده، کاملا ایرانی بوده و معماری تخت جمشید را در بازی کپی برداری کردیم .سعی شده هنر ایرانی همانند تذهیب، منبت کاری و ظریف کاری را در بازی نشان دهیم.

وی که دارای مدرک مهندسی برنامه نویسی بازی‌های رایانه‌ای است؛درباره نقاط قوت «قلب سیمرغ» توضیح داد: برای گرافیک این بازی خیلی زحمت کشیده شده و هدف این بوده که بهترین بازی گرافیکی موجود در ایران را بسازیم. برای این کار از موتور گرافیکی خوبی نیز استفاده کرده‌ایم که به نرمی حرکات کاراکترها افزوده است. در این بازی سعی شده حرکت کاراکترها برخلاف بسیاری از بازی‌های ایرانی نرم و باورپذیر باشد.
سید بهرام برقه‌ای مدیر پروژه قلب سیمرغ درباره میزان هزینه‌ای که برای این بازی شده است افزود:تا به حال صد میلیون تومان برای ساخت این بازی هزینه شده و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هزینه آن را تقبل کرده، ولی تا پایان کار، برآورد هزینه ۳۰۰ میلیون تومان است.

در انتها بهرامی عوامل ساخت این بازی را چنین برشمرد: دیزاینر، پروگرم رام، مدیر هنری، مدل سازی محیطی، طراح مراحل انیماتور، عوامل هنری و تکنیکال؛گفتنی است این بازی در قالب دی وی دی در تابستان سال آینده به بازار عرضه می‌شود.