بیش از 200 اثر متقاضی شرکت در بخش «جایزه شهید آوینی» سینماحقیقت
کد مطلب : 9355

افزایش 100 درصدی تولیدات مستند با موضوع دفاع مقدس و انقلاب اسلامی؛
بیش از 200 اثر متقاضی شرکت در بخش «جایزه شهید آوینی» سینماحقیقت

تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹
با پایان مهلت ارسال فیلم به دبیرخانه نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، کارگردانان 205 فیلم مستند متقاضی شرکت در بخش ویژه‌ی «جایزه شهید آوینی» جشنواره شده‌اند که نسبت به آمار سال گذشته، افزایش صددرصدی تولید آثار مستند با مضامین مقاومت، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، جایزه شهید آوینی ویژه‌ی نمایش و تقدیر از فیلم‌های مستند منتخب حوزه‌ی مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که بعنوان بخش‌ ویژه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت برگزار خواهد شد.

این رویداد در سال جاری بین‌المللی شده و به استقبال نمایش جدیدترین فیلم‌های مستند با موضوع مقاومت در سطح جهانی هم خواهد رفت.

از جمع ۲۰۵ اثر مستند ایرانی ارائه شده به دبیرخانه جشنواره با موضوع جایزه شهید آوینی، ۸۹ فیلم مستند کوتاه، ۹۰ فیلم مستند نیمه‌بلند و ۲۶ فیلم مستند بلند هستند که هیات انتخاب جشنواره در سه گروه، آثار منتخبی را برای رقابت همزمان در دو بخش مسابقه ملی و جایزه شهیدآوینی و یا صرفاً برای بخش جایزه شهید آوینی انتخاب و معرفی خواهد کرد.

فیلم‌های خارجی جایزه شهید آوینی هم از مجموع آثاری که به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ارسال شده است، توسط هیات انتخاب بخش بین‌الملل جشنواره انتخاب و معرفی خواهند شد.

بخش ویژه‌ی «جایزه شهید آوینی» جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از هیات داوری مجزایی برخوردارست و جایزه‌ی برگزیدگان این بخش هم تندیس جایزه شهید آوینی، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲۰، ۱۰۰، ۸۰ میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم مستند بلند، نیمه‌بلند و کوتاه برگزیده‌ی هیات داوری است که در آیین پایانی جشنواره، به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.