تیزر مستندهای «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» و «تنها میان طالبان» را در سینماتجربی ببینید
کد مطلب : 9526

تیزر مستندهای «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» و «تنها میان طالبان» را در سینماتجربی ببینید

تاریخ انتشار: جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶
تیزر مستندهای «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» به کارگردانی داریوش یاری و مستند «تنها میان طالبان» ساخته محسن اسلام زاده را در پایگاه خبری- تحلیلی «سینماتجربی» ببینید.
Share/Save/Bookmark
بنا بر این گزارش، داریوش یاری در فیلم مستند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» داستان عزیمت حضرت سید الشهدا از مکه تا کربلا و وقایع این سفر را مورد بررسی قرار داده است. این مستند تندیس بهترین فیلم و جایزه ویژه هیئت داوران را از جشنواره ربیع‌الشهاده عراق به دست آورده است.

شایان ذکر است، مستند ۵۷ دقیقه‌ای «تنها میان طالبان» روایتی است بی‌واسطه از حضور یک مستندساز ایرانی در مناطق تحت کنترل طالبان که برای اولین بار، در نهمین دوره جشنواره‌ بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.

گفتنی است: عموم مستندسازان، خبرنگاران و علاقمندان سینمای مستند برای اطلاع از آخرین اخبار، و اطلاعیه‌ها، رویدادها و گفتگوها پیرامون نهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» می‌توانند از طریق لینک Telegram.me/cinemaverite به کانال تلگرام این جشنواره بپیوندند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.