احمدی: در ایران انیمیشین بلندی با کیفیت قلب سیمرغ هر گز ندیده ام
کد مطلب : 839

احمدی: در ایران انیمیشین بلندی با کیفیت قلب سیمرغ هر گز ندیده ام

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۶
Share/Save/Bookmark
قلب سیمرغ پروژه بلند انیمیشینی است، که تا به حال مشابه آن با این کیفیت تجربه نشده است.
بنابر گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینما تجربی»، امین احمدی، ضمن بیان این مطلب گفت: من در بخش لی آوت و لایتینگ ( نورپردازی ) این مجموعه شرگت داشتم و این تجربه جدید ، از بهترین کارهای من محسوب می شود.

او افزود: در نورپردازی قلب سیمرغ زحمات زیادی کشیده شده و سرانجام خروجی بسیار موفقی در پی داشت.

احمدی خاطر نشان کرد: با اینکه قلب سیمرغ از نظر مدرنیته ضعف هایی دارد اما در مجموع قابل قبول است.

او درباره داستان قلب سیمرغ گفت: از آنجایی که روایت قصه از داستان های شاهنامه برگرفته شده و قسمتی از دیالوگ ها شعر گونه و بر اساس ابیات حکیم فردوسی است ( البته با تغییرات مد نظر نویسندگان ) به شایستگی بیانگر فرهنگ غنی کشورمان و تذکار ایرانی بودن است.

احمدی از مشکلات مجموعه های بلند چنین گفت: برای تهیه یک انیمیشین کوتاه ، میتوان در کم تر از ۵ دقیقه طرح داد و ظرف چند روز با نهایتا دو الی سه نفر کار را به اتمام رساند.

او ادامه داد: اما در پروژه های دراز مدت با یک تیم بزرگ و یک نورپردازی و کامپوزیت عظیم رو به رو هستیم ، که کار را واقعا سخت می کند. همچنین قصه یک اثر بلند باید ویژگی های خاصی داشته باشد و با جذابیت های متنی مخاطب را تا آخر کار همراه خود نگه دارد.

احمدی در پایان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در قلب سیمرغ گفت : متاسفانه ما همه تجربه های خوبی در زمینه انیمیشن داریم اما مشکل اصلی و نقطه آسیب پذیر جامعه انیمیشین در عدم همکاری بخش ها با یکدیگر است.

او تشریح کرد: نویسندگان و طراحان لوگوهای اولیه پس از تحویل طرحشان می روند و دیگر تعهدی به کار ندارند. این ضعف همکاری و در ادامه ضعف مدیریت به عنوان عامل پیوند عناصر ، به هر مجموعه ای لطمه وارد می کند.

*محیا شرفی