فرهمند:همیشه سراغ پرسوناژ محوری زنان می روم
کد مطلب : 12551

فرهمند:همیشه سراغ پرسوناژ محوری زنان می روم

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
فرهمند: می خواستم زنانی که داعش متصل هستند را به تصویر بکشم
Share/Save/Bookmark
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت،رضا فرهمند کارگردان مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» و کیومرث محمدچناری صدابردار این مستند آخرین میهمانان نخستین جلسه «فیلم خبر» یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت بودند.
فرهمند با اشاره به این که برای ساخت مستندی به عراق سفر تحقیقاتی می کند و در جریان این سفر با خانم «نور» که روزنامه نگار است آشنا می شود، گفت: نور تنها زنی بود که اصرار داشت در جلوترین نقاط درگیری ها باشد.
وی افزود: مصطفی سیفی دستیار تولید این فیلم که شناخت خوبی نسبت به عراق داشت بسیار به ما کمک کرد.
فرهمند تصریح کرد: من همیشه به سراغ ساخت مستندهایی با پرسوناژ محوری زنان می روم. در این فیلم ما نمی خواستیم وارد زندگی شخصی نور شویم. در واقع بیشتر می خواستیم زنانی را که به گونه ای به داعش متصل بودند معرفی کنیم. زنانی که حتی برخی از آنها از این اتفاق پشیمان نبودند. مستند ما، مستند پرتره نیست. به خاطر همین شما در فیلم نور را به تنهایی نمی بینید و ما وارد جزئیات زندگی او نشدیم.
فرهمند با بیان این که خودش فیلمبردار مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» بوده است گفت:فقط در برخی مناطق ما به شکل دو دوربین کار می کردیم. چون جنگ بود و ما درشرایط نامتعادلی قرار داشتیم. نمی توانستیم برای گرفتن برخی صحنه ها ریسک کنیم و با یک دوربین به سراغ سوژه ها برویم.