مستندها حرفه‌ای شده‌اند و می توانند اکران شوند
کد مطلب : 12768

رئیس سازمان سینمایی گفت:
مستندها حرفه‌ای شده‌اند و می توانند اکران شوند

تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
رئیس سازمان سینمایی گفت: شهادت بنده را بپذیرید که همه فیلم‌ها توسط داوران جشنواره سی و ششم یک‌بار دیده شده‌اند و امکان ندارد فیلمی دیده نشده باشد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، محمد مهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی در جدیدترین اظهاراتش در برنامه سینما دو درباره‌ی داوری فیلم فجر گفت: در دیداری که با آقای صدرعاملی (داور فیلم فجر) داشتیم او بارها تکرار کرد که منظورش اشتباه برداشت شده است. مگر می‌شود انیمیشن‌ها و مستندها را نبینیم و داوری نشده باشد. حتی سایر اعضای داوری هم گفتند برخی فیلم‌ها شاید ۲ یا ۳ بار دیده شده باشد. بنده داوری نکردم اما از نتیجه داوری راضی بودم.
حیدریان در ادامه افزود: خدمت مستندسازان و انیمیشن سازان خسته نباشید میگویم. امسال دوستان ما در دبیرخانه حس‌شان این بود که سینمای مستند جهش بزرگی داشته است و این در سینماحقیقت هم قابل مشاهده بود، ضمن اینکه ۲ سال است هزینه اجاره سالن‌هایی را برای نمایش فیلم های مستند می‌دهیم. مستندها حسابی حرفه‌ای شده‌اند و می توانند اکران شوند. فروش فیلم‌های مستند از ۸ میلیون به ۱۰۰ میلیون رسید و این نویدبخش بود.
وی یادآور شد: امسال ۲ فیلم مستند انتخاب و درکنار فیلم‌های داستانی داوری شد و در جداول قرار گرفت. در جشنواره سینما حقیقت امسال تعداد فیلمهای مستندی که از خارج برای جشنواره سینما حقیقت آمد بیشتر از داخلی‌ها بود. با قصد و نیت اینکه فیلم مستند بیشتر دیده شود و اکران شود این آثار را در جدول جشنواره فجر هم قرار دادیم.