موفقیت دو فیلم مرکز در نخستین جشنواره بیطار
کد مطلب : 12263

با اعلام برگزیدگان در مراسم اختتامیه؛
موفقیت دو فیلم مرکز در نخستین جشنواره بیطار

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
دو فیلم «مرغ ها تخم نمی گذارند» و «آدم خانگی»، از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی جوایز بهترین فیلمنامه مستند و بهترین پویانمایی جشنواره بیطار را به خود اختصاص دادند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینما تجربی»، به نقل ازخبرگزاری مهر، امروز دوشنبه ۱۷ مهر، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس «بیطار» با حضور حجتی وزیر جهاد کشاورزی، رفیعی پور رییس سازمان دامپزشکی کشور، معاون OIE (سازمان جهانی بهداشت دام)، ناصرباکیده دبیر جشنواره، مسئولین سازمان دامپزشکی، هنرمندان، خبرنگاران و مدعوین در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
این مراسم ضمن تجلیل و بزرگداشت روز دامپزشکی، با سخنرانی مسئولان مربوطه و تقدیر از فعالان این عرصه، مراسم اهدای جوایز برگزیدگان جشنواره «بیطار» با نمایش تیزری از تورها و نشست های تخصصی جشنواره، سخنرانی معاون مدیرکل سازمان جهانی بهداشت دام (oie) و قرائت پیام این سازمان برای جشنواره و کلیپ معرفی جشنواره ادامه یافت.
در ابتدای این مراسم، ناصر باکیده دبیر جشنواره، روز دامپزشکی را به فعالان این عرصه تبریک گفته و از ایجاد تعامل میان هنرمندان حوزه عکس و فیلمسازی توسط سازمان دامپزشکی ابراز خرسندی کرد. وی همچنین از شورای سیاستگذاری، داوران جشنواره و تمامی همکاران ستاد برگزاری تشکر کرد.
سپس مراسم بزرگداشت محمود کیانی فلاورجانی فیلمساز تجربی با پخش کلیپی از زندگی و فعالیت های وی ادامه داشت. در بخش مراسم بزرگداشت، لوح سپاس و تندیس جشنواره توسط علیرضا رفیعی پور، ناصر باکیده، مسعود سوادی و فاطمه زارعان به محمود کیانی فلاورجانی اهدا شد.
همچنین اهدای جوایز بخش فیلم با حضور داوران این بخش متشکل از محمدرضا اصلانی، لقمان خالدی، محمدعلی صفورا و برایی‌نژاد، حمید خانقاهی ابیانه و جعفر درودی، حسین سبطی عضو شورای سیاستگذاری و ماکنعلی مدیرکل روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور به این ترتیب انجام شد:
لوح افتخار بخش پویانمایی به محمد جواد رجب بیگی برای مجموعه «نگی نگفتیا» از تهران اهدا شد.
جایزه ویژه هیأت داوران این بخش شامل تندیس جشنواره و لوح افتخار به هادی امیری و رها فرجی برای فیلم عصر وارونه از همدان تعلق گرفت.
جایزه ویژه هیأت داوران بخش مستند شامل تندیس جشنواره و لوح افتخار به سلیمان خادمی برای فیلم «روزانه های یک دامپزشک» از مهاباد و فروزان جاویدی برای فیلم «بی طال» از یاسوج اهدا شد.
لوح افتخار این بخش به حاتم نائج زاده برای فیلم «ونگ وا» از نور تعلق گرفت.
جایزه بهترین فیلمنامه بخش مستند شامل تندیس جشنواره و لوح افتخار حمایت از تولید اثر بعدی با موضوع دامپزشکی به فرهاد مختاری از تهران به خاطر فیلمنامه فیلم «مرغ ها تخم نمی گذارند» اهدا شد.
جایزه بهترین فیلم پویانمایی شامل تندیس جشنواره و لوح افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی با موضوع دامپزشکی مشترکاً به الهام طُرقی از نیشابور برای فیلم «هیچکس» و مرضیه ابرار پایدار از کرج برای فیلم «آدم خانگی» اهدا شد.
جایزه بهترین فیلم مستند شامل تندیس جشنواره و لوح افتخار برای فیلم «لبخند سرد محافظ» و حمایت از تولید اثر بعدی با موضوع دامپزشکی به تهیه کننده اثر زهرا مرجانی از اراک اهدا شد.
جایزه بهترین کارگردانی مستند شامل تندیس جشنواره و لوح افتخار برای فیلم «وقتی گفتند نمی شود» و حمایت از تولید اثر بعدی با موضوع دامپزشکی به فاطمه مرزبان از سنندج اهدا شد.
جایزه دستاورد فنی و هنری جشنواره تندیس جشنواره و لوح افتخار به ایمان بهارلوهان برای جلوه های بصری فیلم «زنبورها هرگز نمی خوابند» از اصفهان اهدا شد.
جایزه تحقیق و پژوهش جشنواره شامل تندیس جشنواره و لوح افتخار به حمید ودادی برای تحقیق و پژوهش فیلم «ظرفیت سازی برای جلوگیری از اتلاف گوشت» از تهران اهدا شد.