رزاق‌کریمی: حضور مستند در سودای سیمرغ آغازی تازه برای آینده است
کد مطلب : 12740

استقبال از «بانو قدس ایران» در سینماهای مردمی جشنواره فجر
رزاق‌کریمی: حضور مستند در سودای سیمرغ آغازی تازه برای آینده است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
مصطفی رزاق‌کریمی اعلام کرد که مردم حضور پُر رنگی در سینماهای نمایش‌دهنده‌ی مستند «بانو قدس ایران» داشتند و تا انتها فیلم را دنبال کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، وی با اشاره به استقبال از مستند «بانو قدس ایران» در سینماهای مردمی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر گفت: تا جایی که اطلاع دارم مردم حضور پُر رنگی در سالن‌های این مستند داشته‌اند و تا انتها فیلم را دنبال کرده‌اند. بسیاری از افرادی که به تماشای این مستند نشسته‌اند، نسبت به موضوع آن کنجکاو بوده‌اند؛ چرا که برای نخستین بار به این موضوع پرداخت شده است.
رزاق‌کریمی با اشاره به بازخوردهای مثبتی که از این فیلم تاکنون دریافت کرده است، توضیح داد: خوشبختانه در سالن اهالی رسانه هم بسیاری از خبرنگاران و منتقدان فیلم را دوست داشتند و واکنش‌ها نسبت به تغییرات اندکی که در فیلم نسبت به نسخه جشنواره سینماحقیقت ایجاد شده هم مثبت بود.

این مستندساز در ادامه پیرامون راه‌یابی دو فیلم مستند به بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر توضیح داد: امسال ۲۲ فیلم داستانی به همراه دو مستند به بخش سودای سیمرغ راه یافتند که از دید من، این اتفاقی مثبت است؛ چون مخاطب فیلم‌های داستانی همراه تماشای این گونه فیلم‌ها، به تماشای مستند هم می‌نشیند.
مصطفی رزاق‌کریمی با بیان این که حضور سینمای مستند در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر شاخصه خوبی است تا متوجه شویم سینمای مستند به دست فراموشی سپرده نشده است، تاکید کرد: این تجربه آغازی تازه برای آینده است و پس از جشنواره بازخوردهای آن مشخص خواهد شد.