دیدن و بودن سینماحقیقت
کد مطلب : 12525

دیدن و بودن سینماحقیقت

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۸
«دیدن و بودن» عنوان مستندی بلند به کارگردانی «علی شیلاندری» است که ساخت آن بیش از 6 سال زمان برده است. این فیلم برای اولین بار، در بخش مسابقه ملی یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» رونمایی می‌شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع مستند ۷۶ دقیقه‌ای «دیدن و بودن» آمده است: «مریم زندی برای چاپ کتاب عکس‌هایش از انقلاب اسلامی با مشکل مواجه می‌شود. او معتقد است که عکس‌ها زنده‌اند و وجودشان باعث می‌شود تا وقایع و آدم‌ها را فراموش نکنیم. عکس‌ها باید چاپ و دیده شوند تا ما را در برابر مرگ و فراموشی آدم‌ها و وقایع یاری کنند. این عکاس باتجربه که مجبور به ترک هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران است، در انزوا قرار می‌گیرد و به تنهایی برای حل مشکل چاپ عکس‌هایش به اداره ارشاد و وزارت کشور مراجعه می‌کند. او برای حذف نشدن عکس‌هایش به دنبال راه حل است...»
عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از: پژوهشگر، فیلمبردار، صدابردار، کارگردان، تدوینگر و تهیه‌کننده: علی شیلاندری؛ صداگذار: حسین و حسن مهدوی؛ آهنگساز: بوریس اسکارلسکی؛ عکاس: انوشه پیربادیان
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.