«آدم خانگی» برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره «کانتربری» شد
کد مطلب : 12255

«آدم خانگی» برنده جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره «کانتربری» شد

تاریخ انتشار: يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
فیلم انیمیشن «آدم خانگی» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «مرضیه ابرار پایدار» برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین شخصیت‌پردازی جشنواره کانتربری Canterbury انگلیس شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «کانتربری» Canterbury طی روزهای ۷ تا ۸ مهرماه ۹۶ در انگلستان برگزار شد و انیمیشن «آدم خانگی» که به لیست ۱۵ فیلم کوتاه برتر این رویداد راه یافته بود، جایزه بهترین فیلم انیمیشن و بهترین شخصیت‌پردازی جشنواره را بدست آورد.
در جشنواره «کانتربری» که یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی جنوب انگلیس است، فیلم‌های منتخب قبل از نمایش برای دریافت جایزه کاندید می‌شوند.
گفتنی است: «آدم خانگی» داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. او در پی نجات از حیوانات می‌گریزد، ولی هربار به مانعی برخورد می‌کند...
پیش از این اعلام شده بود که «آدم خانگی» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم انیمیشن سومین دوره جشنواره بین‌المللی NEZ هند و نامزد دریافت جایزه از دهمین جشنواره جهانی فیلم محیط زیستی «کوالالامپور» شده است. این فیلم در جشنواره‌ بین‌المللی کارتون و انیمیشن سئول SICAF و جشنواره فیلم‌های بسیار کوتاه «سئول» کره‌جنوبی نیز به نمایش درآمده است. «آدم خانگی» در جمع ۱۰ فیلم انیمیشن برتر جشنواره محیط زیست و طبیعت «اینسبرگ» هم قرار گرفته است که طی روزهای ۱۸ تا ۲۱ مهرماه ۹۶ در کشور اتریش برگزار خواهد شد.