مستند «پدر طالقانی» در حال آماده سازی است
کد مطلب : 13335

برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت»؛
مستند «پدر طالقانی» در حال آماده سازی است

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲
مستند «پدر طالقانی» به کارگردانی محمدعلی محمد‌دوست این روزها مراحل پایانی را برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت» طی می کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینماتجربی» به نقل از خبرگزاری مهر، محمدعلی محمددوست کارگردان مستند سینمایی «پدر طالقانی» درباره روند تولید این اثر بیان کرد: روند تولید این مستند پنج سال پیش با شروع تحقیقات و جمع آوری حدود چهار هزار سند، که برخی از آنها تاکنون دیده نشده است، آغاز شد.
وی ادامه داد: برای ساخت این مستند با حدود ۷۰ نفر از کسانی که از نزدیک آیت الله طالقانی را می شناختند و افرادی از جناح های مختلف مصاحبه هایی انجام شده است.
محمددوست درباره ساختار این مستند اظهار کرد: این فیلم یک اثر مستند داستانی است که بر اساس شخصیت آقای طالقانی فیلمنامه ای نوشته شده است و مقاطعی از مسائل مربوط به زندگی ایشان را بازسازی کرده ایم.
این مستند که تولید مشترک سازمان رسانه ای اوج و شبکه افق است، روایتی از زندگی آیت الله طالقانی را در قالب یک اثر مستند سینمایی به کارگردانی محمدعلی محمددوست و تهیه کنندگی اباذر صالحیان به تصویر می کشد.
این مستند پس از تصویربرداری بخش های بازسازی هم اکنون توسط اسماعیل علیزاده در حال تدوین بوده و مراحل پایانی برای آماده سازی جهت حضور در جشنواره «سینماحقیقت» را طی می کند.