الشیخ ابا حاتم بهلول جنوب است!
کد مطلب : 12516

الشیخ ابا حاتم بهلول جنوب است!

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۷
کارگردان مستند «الشیخ ابا حاتم» گفت: در شهر اهواز «ابا حاتم» را همه می‌شناسند؛ در واقع او نوعی «بهلول» است که در جنوب ایران زندگی می‌کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، سیدعدنان طاهری‌موسوی که با فیلم مستند «الشیخ ابا حاتم» در بخش مسابقه ملی یازدهمین جشنواره سینماحقیقت حضور دارد، درباره مضمون این فیلم اظهار داشت: فیلم درباره‌ی علی ابا حاتم است که ادعای شیخی می‌کند. او در جایی به نام «موزیف» به درخواست‌های مردم گوش می‌دهد و مردم هم خواسته‌های خود را به او می‌گویند.
وی ادامه داد: آنچه شما در فیلم می‌بینید با واقعیت متفاوت است؛ به این معنی که الشیخ ابا حاتم آدمی دو شخصیتی است و یک شخصیت مجازی و یک شخصیت حقیقی دارد. او تصور می‌کند که یک شیخ بزرگ است که در واقع حکومت را بدست گرفته است، اما در واقعیت یک نگهبان است.
این کارگردان جنوبی در ادامه، با اشاره به بکر و خاص بودن موضوع فیلمش بیان کرد: در شهرستان‌ها و به خصوص در جنوب کشور، سوژه‌های زیادی داریم که می‌توانند هر کدام فیلمی باشند. فقط نیاز است تا با دقت نگاه کنیم، چرا که بسیاری از موضوعات توانایی به تصویر در آمدن و یک فیلم مستند شدن را دارند.
طاهری موسوی افزود: «الشیخ ابا حاتم» را طی سه سال ساختم. در این فیلم از بیکاری تا خشکسالی و مسائلی که مردم با آن روبرو هستند را می‌بینید، اما با تم طنز که مخاطب فیلم خسته نشود.


گفتنی است که عوامل تولید مستند «الشیخ ابا حاتم» عبارتند از: پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: سيدعدنان طاهری موسوی، تصویربرداران: سيدعدنان طاهری موسوی و ميلاد فرهانيان، صداگذار و تدوینگر: علی ثانی، مدیر توليد: تقی البوخنفر، دستياران کارگردان: امير البوخنفر و ميلاد فرهانيان، عکاس: امنه عبادی، تهيه شده در: كانون فيلم و عكس شادگان