«بافندگان خیال» به چهار جشنواره جهانی راه یافت
کد مطلب : 12336

«بافندگان خیال» به چهار جشنواره جهانی راه یافت

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
فیلم مستند «بافندگان خیال» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «سیدمحمدصادق جعفری» به چهار جشنواره جهانی راه یافت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم در آبان‌ماه ۹۶ در چهار جشنواره بین‌المللی که در کشورهای ولز، آمریکا و لیتوانی برگزار می‌شود، روی پرده خواهد رفت.
«بافندگان خیال» یکی از آثار منتخب اولین دوره جشنواره «کاردیف» ولز است که از ۵ تا ۷ آبان در خلیج کاردیف برگزار می‌شود و ۲۰۰ فیلم کوتاه داستانی و مستند را به نمایش می‌گذارد. این فیلم از ۱۲ تا ۱۴ آبان‌ماه در اولین دوره جشنواره فیلم PLEBEIAN سن‌دیه‌گو آمریکا هم روی پرده می‌رود. هجدهمین دوره جشنواره OJAI آمریکا، سومین مقصد «بافندگان خیال» در میانه‌ی پاییز ۹۶ است. این جشنواره طی روزهای ۱۲ تا ۲۱ آبان در ایالت کالیفرنیا آمریکا برگزار می‌شود و این فیلم در بخش خارج از مسابقه جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود. «بافندگان خیال» نامزد دومین دوره جایزه مستقل سینمای کودک و نوجوان WOLVES هم شده که اواخر آبان‌ماه در کشور لیتوانی برگزار خواهد شد.
پیش از این اعلام شده بود که مستند «بافندگان خیال» ضمن نامزدی در دومین دوره‌ی جوایز فیلم‌های صنعتی و اجتماعی ایتالیا، برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره موندنس (‌Moondance‌) آمریکا و جشنواره جهانی هند (Lifft India) نیز شده است.
مستند «بافندگان خیال» روایت زندگی تعدادی نابینا است که قالیبافی می‌کنند و وقتی با هم هستند، لحظات شاد زندگی خود را می‌گذرانند...