اُرد عطارپور مدیر بخش مستند جشنواره فیلم سلامت شد
کد مطلب : 13038

اُرد عطارپور مدیر بخش مستند جشنواره فیلم سلامت شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
اُرد عطارپور تهیه‌کننده و مستندساز برجسته‌ی کشور، مدیر بخش مستند سومین دوره جشنواره فیلم سلامت شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، دکتر محمد کیاسالار دبیر سومین جشنواره فیلم سلامت طی حکمی، اُرد عطارپور را به عنوان مدیر بخش مستند این رویداد منصوب و معرفی کرد.
عطارپور فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی است و در پرونده‌ی فیلمسازی وی، کارگردانی فیلم‌های مستند تصویر گمشده، عاشورا در ابیانه، طرح‌هایی از ازدواج، پــرنیان، مریم، نام من عشق است، از شمس تا شمس، بر گیسوان بلقیس، صد و یک سال بلدیه تهران، خلیج فارس، در آفتاب شمس؛ تهیه‌کنندگی میدان بی‌حصار و مجموعه‌های مستند تاریخ تجارت، طب حاشیه، قلب یک پروانه است، غزل‌های تاریخ، گنج‌های پنهان، بیست شب و... به چشم می‌خورد.
سیمرغ بلورین جشنواره فجر، نشان فیروزه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، تندیس جشنواره فیلم کوتاه تهران، شیر سنگی جشن خانه سینما، تندیس طلایی جشنواره گوانگ‌ژو چین، اژدهای طلایی جشنواره کراکو لهستان و... برخی افتخارات اُرد عطارپور در عرصه‌ی سینمای مستند ایران است.
موسسه آوای هنر سلامت با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت سومین جشنواره‌ی فیلم سلامت را از اول تا پنجم شهریورماه ۹۷ در شهر تهران برگزار می‌کند.
تمامی آثار مرتبط با تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی (نظیر پیشگیری و درمان انواع بیماری‌های واگیر و غیر واگیر و بیماری‌های خاص، ترویج تغذیه سالم، تحرک فیزیکی، دوری از دخانیات، دوری از مواد مخدر و محرک، دوری از الکل، زندگی عاری از خشونت و آسیب‌ها به ویژه حوادث ترافیکی، سلامت روان، مهارت‌های زندگی و خودمراقبتی، ترویج فرهنگ صحیح مصرف دارو، نقش مردم و ارایه‌دهندگان خدمات بهداشتی در تأمین، حفظ و ارتقای سلامت، طرح تحول سلامت، سلامت و ایمنی غذا، سلامت و ایمنی محیط زیست، پیوند اعضاء، اهداء خون، ایدز) می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار برای شرکت در جشنواره سلامت، روز ۲۰ تیرماه ۹۷ اعلام شده است.
در بخش مستند جشنواره سلامت، تهیه‌کنندگان و مستندسازان مجاز به ارسال فیلم‌های ۱۵ تا ۷۰ دقیقه هستند. در این بخش، سه جایزه ۱۰۰، ۸۰، ۶۰ میلیون ریالی به سه مستندساز برگزیده‌ی هیات داوران اهدا می‌شود. جایزه ویژه هیات داوران هم از دیگر جوایز پیش‌بینی‌شده‌ی این بخش است.
متقاضیان شرکت در این جشنواره می‌بایست با مراجعه به وب‌سایت جشنواره‌www.filmsalamt.ir نسبت به دریافت فرم تقاضا اقدام نموده و تا تاریخ اعلام شده، نسخه بازبینی را همراه با فرم تکمیل شده به دبیرخانه جشنواره به نشانی سعادت‌آباد، بلوار ۲۴ متری، خیابان یکم شرقی، کوچه شب‌بو شرقی، پلاک ۱۷، طبقه سوم، واحد ۱۰تحویل دهند.