مستند «خیابان شاعر» آماده نمایش شد
کد مطلب : 12688

مستند «خیابان شاعر» آماده نمایش شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
فیلم مستند «خیابان شاعر» به کارگردانی «شهرام میراب‌اقدم» که به بیان تاریخچه، بناها و معماری موجود در خیابان مولوی تهران می‌پردازد، آماده نمایش شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، قدیمی‌ترین کلیساهای تهران که متعلق به دوران صفویه است، مدفن «سيدابوالقاسم» امام‌ جمعه تهران در عهد محمدشاه و اوايل ناصرالدين‌شاه قاجار معروف به «بقعه سر قبر آقا»، کلیسای «تادئوس و بارتوقیمئوس مقدس» از قدیمی‌ترین کلیساهای تهران، یکی از سقاخانه‌های قدیمی مولوی، زورخانه نیرو شادی، گرمابه مولوی و «سینما آرش»، بخش‌هایی از جذابیت‌های به تصویر کشیده شده از خیابان مولوی در این فیلم مستند است.
«خیابان شاعر» مستندی در ژانر شهری- تاریخی است که نام پیشین آن «خیابان مولوی» بود. این مستند در مدت زمان ۵۴ دقیقه آماده نمایش شده است.
گفتنی است که عوامل تولید فیلم مستند «خیابان شاعر» عبارتند از: نویسنده، کارگردان، تدوینگر و تهیه‌کننده: شهرام میراب‌اقدم؛ پژوهشگران: شهرام میراب‌اقدم و بهارک جنت‌مکان؛ فیلمبرداران: عباس عسگری و فرداد سرپاک؛ صدابردار: عماد غفوری؛ مدیر تولید و هماهنگی: محمد عبدی‌زاده؛ عکاس: شاهین عبدی‌زاده؛ تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛ با مشارکت موسسه سینماشهر