سه جایزه جشنواره فیلم کوتاه به مرکز گسترش رسید
کد مطلب : 10743

اوسیا؛ سوزن بان؛ پیشخدمت
سه جایزه جشنواره فیلم کوتاه به مرکز گسترش رسید

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شامگاه دیروز در تالار اندیشه برگزار شد و از جوایز این جشنواره سه جایزه به تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اختصاص یافت.
Share/Save/Bookmark
مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شامگاه دیروز در تالار اندیشه برگزار شد و از جوایز این جشنواره سه جایزه به تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی " سینما تجربی "، در این جشنواره فیلم های «اوسیا» به کارگردانی علیرضا دهقان تندیس بهترین فیلم با موضوع محیط زیست، «پیشخدمت» ساخته فرنوش عابدی تندیس بهترین فیلم پویا نمایی و فیلم «سوزنبان» به کارگردانی مهدی خرمیان دیپلم افتخار این بخش را دریافت کردند.

"بهترین فیلم کوتاه از نگاه سینمای هنر و تجربه "
گروه هنر و تجربه به دلیل کیفیت بالای فیلم‌های موجود، دو برگزیده و تندیس را برای برگزیدگان درنظر گرفت.
تندیس فیلم برگزیده گروه هنر و تجربه به همراه مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۶۰ریال به دلیل برداشتی امروزی و مدرن از داستانی با الگوی کهن و همچنین کارگردانی سنجیده اهدا می شود به اسما ابراهیم زادگان برای فیلم حفره مشترک
تندیس فیلم برگزیده گروه هنر و تجربه به همراه مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۶۰ریال به دلیل استفاده معنادار از فرم و نگاهی جدید و تجربه گرا به داستانی آشنا اهدا می شود به آرین وزیر دفتری برای فیلم هنوز نه

"جایزه بخش استعدادیابی"
دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی اهدا می شود به آرمان خوانساریان برای فیلم داستانی سبز کله غازی
دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی اهدا می شود به کریم امینی برای فیلم داستانی چلیپا
دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی اهدا می شود به کمال پرناک برای فیلم داستانی هستی
دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی اهدا می شود به آرین وزیردفتری برای فیلم داستانی هنوز نه
دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی اهدا می شود به کتایون پرمر برای فیلم داستانی کشند

"جایزه بخش آسیفا ایران"
لوح افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱۰ ریال اهدا می شود به سحر طرزی برای فیلم لحظات کاغذی
لوح افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱۰ریال اهدا می شود به مقداد اخوان برای فیلم زمین روباه
لوح افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱۰ریال اهدا می شود به کاوه سیستانی برای فیلم ماهی قرمز

"جایزه بخش همایش مطالعات فیلم کوتاه ( گذشته، حال، آینده)"
دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱۰ ریال اهدا می شود به پروانه احمدی برای مقاله بررسی جلوه های سینمایی فیلم کوتاه در مجموعه شعرهای یانیس ریتسوس
دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۱۰ریال اهدا می شود به احمد خوش نیت برای مقاله وجوه اشتراک فیلم بلند و کوتاه در بکارگیری عمده ترین شیوه های علم بیان

"جایزه بهترین تهیه کنندگی فیلم کوتاه مستند "
به انتخاب انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران
لوح تقدیر و دو سکه بهار آزادی اهدا می شود به ﺣﻤﻴﺪ ﺟﻌﻔﺮی و فاطمه فروزان علاء برای فیلم بَرد

"جایزه انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران(ایسفا)"
مدال و دیپلم افتخار ایسفا اهدا می شود به بهنام عابدی برای فیلم داستانی وال ها
دیپلم افتخار ایسفا اهدا می شود به علی اکبر محمدخانی برای فیلم تجربی خودم را می کشم و تو مقصری

"بخش جنبی کتاب و سینما"
تندیس هفته کتاب، لوح تقدیر و مبلغ ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بعنوان نفر اول اهدا می شود به حسن نقاشی برای فیلم آثار عجم، (این فیلم نگاه ویژه ای دارد به کتاب آثار عجم یا شیراز نامه اثر فرصت‌الدوله شیرازی که اولین نسخه آن در سال ۱۳۱۴ به چاپ رسیده است.)

"جایزه ویژه هیأت داوران بخش بین‌الملل"
جایزه ویژه هیأت داوران بین‌‍الملل در بخش آسیا اهدا می‌شود به خین وارسو (Khin Warso) برای فیلم لوح سنگی (Slate) از کشور میانمار
جایزه ویژه هیأت داوران بین‌الملل اهدا می‌شود به النورا اسمونالیوا (Elnura Osmonalieva) برای فیلم سعیده (Seide) از کشور قرقیزستان
جایزه ویژه هیأت داوران بین‌الملل اهدا می‌شود به گرهارد فونک (Gerhard Funk) برای فیلم ثمر Fruit)) از کشور آلمان

"جایزه بهترین فیلم آسیا"
جایزه بهترین فیلم آسیا شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰۰۰یورو اهدا می‌شود به شوجی تویاما (Toyama Shoji) برای فیلم پروانه در زمستان (Winters Butterfly) از کشور ژاپن

"جایزه بهترین فیلم اسلام و صلح جهانی"
جایزه بهترین فیلم اسلام و صلح جهانی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۲۰۰۰ یورو اهدا می‌شود به امیر هنرمند (Amir Honarmand) برای فیلم رقاصک (The Balance Wheel) از کشور ایران
همچنین در این بخش هیأت داوران با اهدای دیپلم از فیلم گذشته (Its Back Then) به کارگردانی وثاب الصگر (Wathab al-sigar) از کشور عراق تقدیر به عمل می‌آید.

"جایزه بهترین کارگردانی فیلم تجربی"
جایزه بهترین کارگردانی فیلم تجربی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰۰۰ یورو اهدا می‌شود به پیم زویر (Pim Zwier) برای فیلم آنها ما را دشمن می‌نامند (They Call Us The Enemy) از کشور هلند

"جایزه بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی"
جایزه بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰۰۰ یورو اهدا می‌شود به دلفین پری-ما (Delphine Priet-Maheo) برای فیلم میهمان ناخوانده (Joint-Tenants) از کشور فرانسه

"جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند"
جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰۰۰ یورو اهدا می‌شود به هواکینگ ژین (Huaqing Jin) برای فیلم دختر تبتی (TheTibetan Girl) از کشور چین

"جایزه بهترین کارگردانی فیلم داستان"
جایزه بهترین کارگردانی فیلم داستانی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۳۰۰۰ یورو اهدا می‌شود به بزیل وویمن (Basile Vuillemin) برای فیلم سرانگشتان (Du Bout Des Doigts) از کشور بلژیک

"جایزه بزرگ بخش بین‌الملل"
جایزه بزرگ بخش بین‌الملل شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰۰۰ یورو اهدا می‌شود به آرین وزیردفتری رای فیلم هنوز نه از کشور ایران

"در بخش بهترین فیلم با موضوع ایمان و امید"
تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال مشترکا اهدا می شود به ان امید شمس و پوریا پیشوایی برای فیلم داستانی گذر از کرج و نازنین سبحان سربندی برای فیلم انیمیشن سایه ای که نور شد از تهران


"در بخش بهترین فیلم با موضوع محیط زیست"
تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به علیرضا دهقان برای فیلم مستند اوسیا از یزد

"در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی"
تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به اسما ابراهیم زادگان برای فیلم داستانی حفره مشترک از تهران

"در بخش بهترین تحقیق و پژوهش برای فیلم مستند"
تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به آریان عطارپور برای فیلم چغامیش از تهران

"در بخش بهترین صدای فیلم"
تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به ﺭﺍﻣﻴﻦ ﺍﺑﻮاﻟﺼﺪﻕ برای فیلم داستانی تناوب از تهران

"در بخش بهترین تدوین"
تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به پویان شعله ور برای فیلم های اشیا گمشده و روتوش از تهران

"در بخش بهترین تصویربرداری"

تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به ﺳﻴﻨﺎ ﮐﺮﻣﺎﻧﯽ ﺯﺍﺩﻩ برای فیلم حفره مشترک از تهران

"در بخش متحرک سازی در آثار پویانمایی"
تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به ﻣﺮﯾﻢ ﺧﻠﻴﻞ ﺯﺍﺩﻩ برای فیلم مثل یک پروانه روی یک قلب از تهران
تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال اهدا می شود به انﺣﺴﻴﻦ ﺍﻣﻴﺮی ﺩﻭﻣﺎﺭی،ﭘﺪﺭﺍﻡ ﭘﻮﺭﺍﻣﻴﺮی و ﻣﺤﻤﺪ ﺩﺍﻭﺩی برای فیلم نسبت خونی از کرمان

"در بخش بهترین بازیگری زن"
دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به سونیا سنجری برای فیلم روتوش

"بخش بهترین بازیگر مرد"
دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به فرید سجادی‌حسینی برای فیلم نسبت خونی

"بهترین فیلم تجربی"
دیپلم افتخار و مبلغ ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به کریم عظیمی برای فیلم ۹۹۹۹۹۹۹۹۹

"بهترین فیلم پویانمایی"
تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به فرنوش عابدی برای فیلم پیشخدمت از تهران
دیپلم افتخار و مبلغ ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به مهدی خرمیان برای فیلم سوزن بان از تهران

"بهترین کارگردانی در بخش فیلم مستند"
تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به مهدی حیدری برای فیلم ده، چهار و نیم، سه و نیم از آمل

"بهترین کارگردانی در بخش فیلم داستانی"
تندیس جشنواره و مبلغ ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به حامد نجابت برای فیلم اشیا گمشده از تهران

"جایزه ویژه هیأت داوران"
دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اهدا می شود به مهدی آقاجانی برای استفاده خلاقانه کارگردان از جلوه های ویژه کامپیوتری در فیلم داستانی درپیکر

"جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران "
تندیس جشنواره و مبلغ   ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ اهدا می شود به کریم لک زاده برای فیلم دختری میان اتاق

"جایزه بهترین فیلم در بخش سینمای ایران "
تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال مشترکا اهدا می شود به اسما ابراهیم زاده گان برای فیلم حفره مشترک از تهران و علی خوشدونی فراهانی برای فیلم تناوب از تهران

"اهدای نشان عباس کیارستمی"
اصغر فرهادی نخستین نشان عباس کیارستمی را از سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران دریافت کرد.
وی در یک پیام صوتی گفت: تشکر می کنم از شما به خاطر اهدای این نشان، مخصوصا که نام کیارستمی نازنین را دارد. از طرفی هم یادآور این است که با امکانات محدود در نوجوانی فیلم کوتاه کار می کردم. امیدوارم علاقه‌مندان و فیلمسازان ما در عرصه فیلم کوتاه قدر این دوران پر از شور و هیجان و اشتیاق را بدانند و موفق باشند.