مرتضی رزاق‌کریمی: یار خانه سینما از جمع ما رفت
کد مطلب : 12651

گزارشی از مراسم تشییع پیکر سیدداوود سیدی گرفمی
مرتضی رزاق‌کریمی: یار خانه سینما از جمع ما رفت

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۳
مرتضی رزاق‌کریمی قائم مقام مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی و نایب رئیس خانه سینما گفت: سیدی گرفمی را به جرات می‌توان یکی از یاران صنفی در خانه سینما دانست که در نهایت احترام پیگیر مطالبات صنفی بود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سینما تجربی» به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید سیدداوود سیدی گرفمی کارگردان و مدرس سینما صبح امروز دوشنبه ۱۸ دی در محل خانه شماره ۲ سینمای ایران و با حضور جمعی از هنرمندان سینما و تئاتر برگزار شد.
رامین حیدری فاروقی رییس هیات مدیره انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند با ابراز اندوه از غم از دست دادن مدرس سینما گفت: زنده یاد سیدی گرفمی در عمر کوتاه خود راه بلندی را طی کرد و به همه همراهان خود باوراند که باید خواست تا توانست.
اکبری از مستندسازان سینمای در این مراسم گفت: سید داوود تنها ۴۰ سال داشت، این هنرمند خیلی زود وارد عرصه هنر شد و در این زمینه فعالیت های بسیاری داشت و توانست بزرگان سینما را در مدرسه آموزشی «سیاه و سفید» گرد هم آورد. امیدوارم اجازه ندهند چراغ این مدرسه خاموش شود، چرا که آموزش همیشه نیازمند تداوم است.
بزرگمهر رفیعا کارگردان سینمای ایران گفت: این هنرمند به افراد بسیاری کمک کرد تا فیلم بسازند و توانست یکی از مهمترین مدارس فیلمسازی را در ایران دایر کند. فکر می‌کنم امروز برای دیدن اثرش در یکی از جشنواره‌ها می رود.
مرتضی رزاق کریمی نایب رییس خانه سینما گفت: سیدی گرفمی را به جرات می‌توان یکی از یاران صنفی در خانه سینما دانست که در نهایت احترام و بزرگواری پیگیر مطالبات صنفی بود. امیدوارم وی آخرین نفری باشد که به این شکل از میان ما سفر می کند.
کامران ملکی در پایان به ظرفیت قطعه هنرمندان اشاره کرد و گفت: قطعه هنرمندان ظرفیت خالی ندارد و ما مجبوریم قبرها را دو طبقه و سه طبقه کنیم که این هنرمند عزیز هم در قبر زنده یاد نجفعلی هادی سهی هنرمند تئاتر کشور دفن خواهد شد.