نمایش سه انیمیشن ایرانی در جشنواره «کواندوگ» تایپه
کد مطلب : 12381

نمایش سه انیمیشن ایرانی در جشنواره «کواندوگ» تایپه

تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
سه فیلم انیمیشن «درخت پرتقالی»، «دارزا» و «بادسر» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در بخش رسمی جشنواره فیلم انیمیشن «کواندوگ» تایپه به نمایش درآمدند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "سینماتجربی"، در هفتمین دوره جشنواره فیلم انیمیشن «کواندوگ» که از ۷ آبان‌ماه ۹۶ در کشور تایپه آغاز شده، سه فیلم انیمیشن «درخت پرتقالی» ساخته امیرهوشنگ معین، «دارزا» به کارگردانی ایرج محمدی و «بادسر» ساخته امیرپویا افضلی‌پور و روح‌الله سعادتمند، در بخش رسمی جشنواره روی پرده رفتند.
جشنواره «کواندوگ» تایپه تا روز ۱۴ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.
گفتنی است: «درخت پرتقالی» انیمیشن دو بُعدی دیجیتال درباره‌ی دختر بچه‌ای است که درون پرتقال زندگی کرده و برای احیای درخت، به شهری بالای ابرها سفر می‌کند. این انیمیشن هفت دقیقه‌ای سیال و سورئال است و فضایی شاعرانه دارد.
«دارزا» هم موضوع اساطیری دارد و درباره پرنده‌ای به نام «دارزا» است که از آب، باد و آتش گذر می‌کند، اما هنگامی که به خاک می‌رسد در زمین توسط یک زن در دام اسیر می‌شود.
در خلاصه داستان انیمیشن «بادسر» نیز آمده است: «صداها سبب بزرگ شدن سر انسان‌ها می‌شود. شخصیت اصلی این فیلم انیمیشن که صامت است، شب‌ها باد سرش را در بالنی تخلیه می‌کند و به آسمان می‌فرستد!»