«آی آدم‌ها» به شبکه نمایش خانگی آمد
کد مطلب : 11644

«آی آدم‌ها» به شبکه نمایش خانگی آمد

تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
مستند «آی آدم‌ها» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، مستند«آی آدم‌ها» که به فعالیت‌های موسسه خیریه زنجیره امید و پروژه ساخت و تجهیز بیمارستان فوق تخصصی جراحی اطفال می‌پردازد، راهی شبکه نمایش خانگی شده است.
این مستند سال گذشته در گروه هنروتجربه اکران شد و مورد استقبال تماشاگران و منتقدان قرار گرفت.
رخشان بنی‎اعتماد که این مستند را ستایشی از انسان و احترام به کار داوطلبانه خوانده در گفت‌وگویی با سایت هنروتجربه درباره این مستند توضیح می‎دهد:«در مستند«آی‎آدم‌ها»بی‌تردید درد و رنج کودک بیمار می‌تواند احساسات را برانگیزد، اما در این میان ارزش و احترام به کار داوطلبی هم نمود پیدا می‌کند. آدم‌هایی که با حرکت خودشان از این درد و رنج داستان‌های شنیدنی از تلاش و بودن را می‌سازند. به نظر من جامعه ما به شدت نیاز به چنین الگوهایی دارد، جوانان ما نیاز به دانستن درباره چنین آدم‌هایی دارند که به هر دلیلی یا دیده نمی‌شوند یا نمی‌خواهند دیده شوند.»
وی ادامه می دهد: «مخاطبین «آی‌آدم‌ها» از هر قشری با چشم‌های پراز اشک و ورم کرده از سالن بیرون می‌آیند، اما وجه اشتراک حرف‌شان این است که چقدر خوب که ما این‌ها را دیدیم و چقدر خوب که هنوز در جامعه چنین آدم‌هایی وجود دارند و حالا ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ خوشبختانه منتقدین هم نقدهای خوبی بر این فیلم نوشته‌اند. به نظر من همین اندازه به وجود آوردن این بحث و شور وظیفه من فیلم‌ساز است و سعی می‌کنم نقش خودم را به درستی بازی کنم تا این موقعیت‌ها دیده شود. همین امید به بهبود بخشی و انگیزه مشارکت در یک حرکت اجتماعی را من امید می‌دانم.امید از نظر من مقاومت و تلاش در جهت بهبود بخشی از جامعه و حرکت است. کسانی هستند که فیلم‌هایم را به سیاه نمایی و یاس و ناامیدی متهم می كنند، اما خودم می‌دانم که نگاهم چه بوده و اصلا دوست ندارم، تماشاگر را فریب دهم و امید واهی و تصویر دروغین به او بدهم.از نظر من امید یعنی این که هنوز هستیم، کار می‌کنیم و می‌توانیم تغییر ایجاد کنیم.»