هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار به کار خود پایان داد
کد مطلب : 12643

هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار به کار خود پایان داد

تاریخ انتشار: شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
آیین اختتامیه هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار با تقدیر از برگزیدگان این جشنواره همراه با پاسداشت ویژه امرالله احمدجو در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، در بخش نقد درون گفتمانی، هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «حرام می خوریم؟!» به کارگردانی «هادی محمدی نسب» و «سوخت ما سوخت» به کارگردانی«یاسین خوش آمد زهی» و«ترخیص» به کارگردانی «مهدی انصاری»، لوح افتخار این بخش را به اثر «میراث آلبرتا۳» به کارگردانی «حسین شمقدری» اهدا کرد.
همچنین هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «تلکه» به کارگردانی «مسعود کارگر» و «فروشنده» به کارگردانی «علیرضا بوالی» اهدا کرد.
جایزه ویژه بخش مستند نقد درون گفتمانی هم به اثر «زمستان یورت» به کارگردانی «میلاد میرزا باقری» اهدا شد.
برگزیدگان این بخش جوایز خود را از دست خانواده جانباختگان معدن یورت؛ دامن‌زن، خانواده مجاهدی و خانواده شهید مدافع حرم، دادا... امیری دریافت کردند.
در بخش «مدافعان حرم»، هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «زخم صلیب» به کارگردانی «محمد صالحی»، لوح افتخار این بخش را به اثر «رویای خلافت» به کارگردانی «سید مجتبی خیام الحسینی» و «بابایی»به کارگردانی «مظفرحسین‌خانی‌هزاوه» اهدا کرد. همچنین هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «فرزند ایران» به کارگردانی «عارف جعفری‌چگنی»تقدیم کرد.
در بخش «جنگ نرم»، هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر « محرمانه کولا» به کارگردانی « لقمان یدالهی»، لوح افتخار این بخش را به اثر «تله اسکرین» به کارگردانی «مصطفی حریری» اهدا کرد.
هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «پرزیدنت آکتورسینما» به کارگردانی «محمدرضا بورونی» اهدا کرد.
بنابرین گزارش «موزائیک مرگ بر امریکا» نیز به عنوان یکی از هدایای مردمی جشنواره، به محمدرضا بورونی، کارگردان مستند «پرزیدنت آکتور سینما» تعلق گرفت.
در بخش «بیداری اسلامی و جهانی» هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر « نار و انار» به کارگردانی «حیدر بنی حمزه»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر « قصر قند» به کارگردانی «محسن اسلام‌زاده» و «حرمان» به کارگردانی «حمید عبداله‌زاده» تقدیم کرد. هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «با صبر زندگی» به کارگردانی «وحید فراهانی» اهدا کرد.
براساس این گزارش، دومین هدیه مردمی هشتمین جشنواره عمار که عروسکی از شهر فوعه سوریه بود، به وحید فراهانی کارگردان مستند «با صبر زندگی» تعلق گرفت.
رضا برجی، از داوران بخش جنگ نرم هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار با اشاره به بخش اقتصاد مقاومتی جشنواره عمار اشاره کرد و افزود: تبریز به عنوان پایتخت جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ شناخته شد و لباسی که من به تن دارم کار ترک روستای کندوان تبریز است و می‌خواهم بگویم که بیاییم که از کار تولید کنندگان داخلی استفاده کنیم.
وی با بیان این که به جای کارهای ترک ترکیه بیایید از تولیدات داخلی حمایت کنیم، تصریح کرد: جنگ اقتصادی به مثابه جنگ سخت است و جنگ فرهنگی است و ما باید به عرصه اقتصادی توجه ویژه داشته باشیم و در همانند مقابله با تهاجم فرهنگی به مقابله با تهاجم اقتصاد مقاومتی بپردازیم.
بنابرین گزارش،بخش دوم اهدای جوایز با معرفی و تقدیر از برگزیدگان بخش‌های «پویانمایی و موشن گرافی»، «جبهه فرهنگی و سبک زندگی» و «تاریخ معاصر» با حضور داوران و خانواده شهید سید مصطفی حسینی، شهید مرتضی غفوری، برادر شهید شهریاری، همسر شهید رضازاده و پدر شهیدان ابوالمعالی برگزار شد.

در بخش «پویانمایی و موشن گرافی»، هیئت داوران ضمن تقدیر از اثر «خاطرات و مخاطرات» به کارگردانی «میثم حسینی» و اثر «شاه رفت» به کارگردانی «مرتضی جعفرقلی زنجانی» لوح افتخار این بخش را به اثر «رئیس» به کارگردانی «احسان سنایی راد» اهدا کرد.
براساس این گزارش، در بخش «پویانمایی»، هیئت داوران ضمن تقدیر از پویانمایی «رقص شمشیر» به کارگردانی «وحید مباشری» به دلیل بیان روان قصه در عین سادگی فرم و ساختار و پویانمایی«ترامپت» به کارگردانی «رسول آذرگون» به خاطر فضاسازی وشخصیت‌سازی جذاب، لوح افتخار این بخش را به اثر «صفر در سفر» به کارگردانی «موعود شیخ بهائی» به دلیل ایجاد فضای شاد و مفرح برای بیان موضوع اقتصاد مقاومتی اهدا کردند.
همچنین هیئت داوران در بخش «جبهه فرهنگی و سبک زندگی»، ضمن تقدیر از اثر «زنگ کار » به کارگردانی «هاشم مسعودی» به دلیل تشویق نوجوانان به کار و تقویت فرهنگ اتکا به خود که از مسائل مهم و دارای اولویت است و « امید در برزخ» به کارگردانی «رضا سورانی»به دلیل معرفی یک نمونه موفق از پرداختن به آسیب‌های اجتماعی و ارائه راه حل این مشکل؛ لوح افتخار این بخش را به اثر «بار دیگر زندگی » به کارگردانی «امیدمدحج»به علت روایتی هنری و خلاقانه از اردوهای جهادی تقدیم کرد.
هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر « فرج الله سلحشور» به کارگردانی« محمد سعید غدیریان » به دلیل روایتی موجز ومکفی از زندگی یک قهرمان فرهنگی انقلاب و نسبت فرم و محتوای مناسب اهدا کرد.
بنابرین گزارش، لوح هنری این بخش، باتوجه به موضوع به روز و مبتلابه و ساختار قوی به دو اثر «من می‌مانم» و «در آستانه فصل سرد» به کارگردانی «فاطمه مرزبان» اهدا می‌شود.
هیئت داوران هشتمین جشنواره عمار، در بخش «تاریخ معاصر»، ضمن تقدیر از اثر « میرزا جواد» به کارگردانی «سعید فرجی» و «تختگاه هیچکس» به کارگردانی «مجتبی غفوری» و «گیلن باره» به کارگردانی «داوود مرادیان» و «عبور ناممکن» به کارگردانی «سید مسعود امامی» لوح افتخار این بخش را به اثر «از فوتبال تا پیروزی» به کارگردانی «محمد حسن یادگاری» اهدا کرد.
همچنین؛ هیئت داوران فانوس این بخش را به اثر «اولین برخورد» به کارگردانی «حمید رضا حیدری» تقدیم کرد. جایزه ویژه این بخش هم به اثر «قائم مقام » به کارگردانی «سید محمد علی صدری نیا » اهدا شد.
هدیه مردمی هشتمین جشنواره عمار که چفیه شهید رسول خالقی پور بود پس از پخش کلیپی در معرفی این هدیه ویژه، به «سیدمحمدعلی صدری نیا» کارگردان مستند «قائم مقام» اهدا شد.
بر اساس این گزارش، در بخش «ملت قهرمان»، هیئت داوران هشتمین جشنواره عمار، ضمن تقدیر از اثر «روایت ریحانه» به کارگردانی «روح الله کاظمی‌زاده»،اثر «جستجوی مطلق» به کارگردانی «علی کیوان» و اثر «فاطمه» به کارگردانی «معصومه نورمحمدی»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر «بابا آب داد» به کارگردانی «روح الله فخرو» اهدا کرد. همچنین هیئت داوران، فانوس این بخش به اثر «نشانی» به کارگردانی «اصغر بختیاری» تعلق گرفت.
بر اساس این گزارش، هیئت داوران بخش اقتصاد مقاومتی ضمن تقدیر از اثر «بازی در مسکو» به کارگردانی «محسن مقصودی»، اثر «دشت آدمخوار» به کارگردانی «مصطفی شبان»، اثر «تجارت ابدی» به کارگردانی «محسن نقی زاده» و اثر «من می‌مانم» به کارگردانی «فاطمه مرزبان»؛ لوح افتخار این بخش را به اثر «عالی‌نسب» به کارگردانی «مهدی عوض‌زاده» و اثر «جوهره» به کارگردانی«داوود شیخ» و اثر «حاصل فصل من» به کارگردانی «امیر نصیری» اهدا کرد. همچنین هیئت داوران، فانوس این بخش به اثر «کارخانه جهان» به کارگردانی آقای «مصطفی رمضان خانی» اهدا شد.
بنابرین گزارش، جایزه ویژه «نشان مردمی استقلال» هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار، با حضور خانواده شهدای هسته ای، پدر شهید احمدی روشن، برادر شهید شهریاری و خانواده شهیدان ملکی، باغبانی، زرچینی، علی محمدی، سیدخدا موسوی، نشان مردمی استقلال جشنواره به خانم سلیمه نصیری، قهرمان مستند «حاصل فصل من»؛ محمود بارانی، قهرمان مستند «دشت آدمخوار»؛ علی بیات، بهرام کرمی و حاجت نجفی به نمایندگی از پنج قهرمان مستند «ید واحد» و محمدعلی هاشمی، قهرمان مستند «ز مثل...» تقدیم شد.