سه جایزه جشنواره مقاومت برای «زنانی با گوشواره های باروتی»
کد مطلب : 13633

سه جایزه جشنواره مقاومت برای «زنانی با گوشواره های باروتی»

تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند که با مشارکت مرکز گسترش تولید شده، سه جایزه تندیس بهترین مستند ایران، بهترین مستند بخش بین الملل، و جایزه دوم عماد مغنیه پانزدهمین جشنواره مقاومت را از آن خود کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اوّل بخش فیلم های مستند ایران، تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اول بخش بین الملل و جایزه برگزیده دوم عماد مغنیه سه جایزه ای بود که رضا فرهمند شب گذشته در مراسم اختتامیه جشنواره مقاومت دریافت کرد.
مراسم اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت شامگاه جمعه ۹ آذر در برج میلاد تهران برگزار شد و برندگان این رویداد سینمایی معرفی شدند.
نام برگزیدگان به شرح زیر است:

بخش مسابقه سینمای ایران

* برگزیدگان فیلم های سینمایی

لوح تقدیر، جایزه نقدی بهترین فیلمبردار: علیرضا زرین دست برای فیلم «سرو زیر آب»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین بازیگری، جایزه نقدی بهترین بازیگر: ناصر بابائیان برای فیلم «دایان»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه، جایزه نقدی بهترین فیلمنامه: منیر قیدی و ارسلان امیری برای فیلم «ویلایی ها»

جایزه ویژه- تندیس و دیپلم افتخار، جایزه نقدی بهترین کارگردان: محمدعلی باشه آهنگر برای فیلم «سرو زیر آب»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی، جایزه نقدی بهترین کارگردان: بهرام توکلی برای فیلم «تنگه ابوقریب»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم، جایزه نقدی بهترین فیلم: سعید ملکان برای فیلم «تنگه ابوقریب»

* بخش فیلم های مستند ایران

لوح تقدیر، جایزه نقدی کارگردانی: محمد مهدی خالقی برای فیلم مستند «پسرم»

لوح تقدیر ویژه، جایزه نقدی کارگردانی: مصطفی اشراق برای فیلم مستند «بِیتُنا»

دیپلم افتخار برگزیده سوم، جایزه نقدی کارگردانی: محمد رضا امامقلی برای فیلم مستند «آقای نخست وزیر»

دیپلم افتخار برگزیده دوم، جایزه نقدی کارگردانی: وحید فراهانی برای فیلم مستند «با صبر زندگی»

تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اوّل، جایزه نقدی کارگردانی: رضا فرهمند برای فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی»

بخش سینمای بین الملل

* برگزیدگان فیلم های سینمایی

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه، جایزه نقدی: باسل الخطیب نویسنده فیلم سینمایی «پدر»

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی، جایزه نقدی: کیم دروژنین و اندری شالوپا کارگردانان فیلم «۲۸ مرد پانفیلوو»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی، جایزه نقدی : آلوارو برچنر کارگردان «شب ۱۲ ساله»

جایزه ویژه شامل تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم، جایزه نقدی: سعید ملکان تهیه کننده «تنگه ابوقریب»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم، جایزه نقدی : سیدمحمود رضوی تهیه کننده «ماجرای نیمروز»

* بخش روایت نو – فیلم های سینمایی


جایزه ویژه - تندیس و دیپلم افتخار، جایزه نقدی: علی دهکردی بازیگر فیلم «دریاچه ماهی»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردان فیلم اول، جایزه نقدی: منیر قیدی کارگردان «ویلایی ها»

* بخش جلوه گاه نور

جایزه ویژه- تندیس و دیپلم افتخار، جایزه نقدی: محمد حسین مهدویان کارگردان «ماجرای نیمروز»

* بخش عماد مغنیه

جایزه بهترین فیلم، جایزه نقدی: وحید فراهانی کارگردان «با صبر زندگی»

جایزه برگزیده دوم، جایزه نقدی: رضا فرهمند کارگردان «زنانی با گوشواره های باروتی»

* بخش بین الملل- فیلم های مستند

لوح تقدیر، جایزه نقدی: جرمی ویلیام کارگردان «بر روی لبه چاقو»

دیپلم افتخار برگزیده سوم، جایزه نقدی: خدیجه السلامی کارگردان «یمن، کودکان و جنگ»

دیپلم افتخار برگزیده دوم، جایزه نقدی: آقایان دن کوهن و مکس بلومنتال کارگردانان «کشتن غزه»

تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اول، جایزه نقدی: رضا فرهمند کارگردان «زنانی با گوشواره های باروتی»