مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی انگیزه اصلی برای ساخت مستند بودند
کد مطلب : 10861

در نشست نقد و بررسی فیلم «صفر تا سکو» مطرح شد:
مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی انگیزه اصلی برای ساخت مستند بودند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۴
Share/Save/Bookmark
سحر مصیبی کارگردان مستند «صفر تا سکو» گفت: من از حوزه سینمای داستانی وارد حوزه مستند شدم و مهتاب کرامتی و طهورا ابوالقاسمی،تهیه کنندگان فیلم بودند که به ساخت فیلم و پیشرفت کار کمک کردند و انگیزه اصلی را برای ساخت این مستند به من دادند.
مصیبی در نشست نقد این فیلم که در دومین روز جشنواره سینما حقیقت برگزار شد درباره روند ساخت این مستند به تهیه کنندگی مهتاب کرامتی گفت: سه سال پیش می خواستم روی یک نریشن کوتاه کار کنم و به دنبال رزمی کارانی بودم که با زندگی شخصی و خانوادگی سه خواهر ووشوکار آشنا شدم. قبل از شروع فیلمبرداری حدود یک سال با آنها زندگی کردم،هر چند در ابتدا بخش قهرمانی آنها برای من جذاب بود اما بعد روابط اجتماعی و خانوادگی آن ها برای من پر رنگ شد.
وی با اشاره به اهمیت عنصر اعتماد شخصیت ها به کارگردان که باعث شد تا خودشان را در مقابل دوربین بازی کنند درباره همراهی دیگر عوامل در ساخت مستند صفر تا سکو گفت:
شبنم میرزین العابدین هم که به عنوان منتقد در این نشست حاضر بود نگاهی روانشناسانه به شخصیت های فیلم داشت و گفت:سختی هایی که این سه دختر کشیده اند باعث شده تا به بازتعریف معنایی خودشان دست بزنند و نقش کس دیگری را بازی کنند اما نقش مردها در این مستند تا حدودی کمرنگ و منفعل بوده است.