لبیک یا رسول الله
کد مطلب : 5019

یک صدا، یک فریاد، یک اعتراض؛
لبیک یا رسول الله

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۰
سینما تجربی: طی دو روز گذشته جمع زیادی از فیلمسازان کشور به ویژه جامعه مستندسازان، فعالان عرصه پویانمایی، کوتاه داستانی و سینمایی با حضور در مقابل دوربین اعتراض خود را به فیلم موهن اعلام کردند.
Share/Save/Bookmark
بنابرگزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» روز گذشته بسیاری از سینماگران کشورمان چون محسن علی اکبری، محمدعلی صفورا، شهرام حیدریان، علیرضا چیتایی، عبدالستار کاکایی، مهناز مظاهری، محمدرضا اسلاملو، علیرضا چیتایی، علی خسروی، یوسف جمادی، علی نمازی، مرتضی شاملی، جمال شورجه، کتایون جهانگیری، سپهر علیمحمدلو، مهرداد گودرزپور، محمدتقی فهیم، محمود مزرعتی و ... در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی حضور یافتند و هر یک به بیان اعتراض خود نسبت به ساخت و پخش فیلم موهن و هتک حرمت پیامبر اسلام (ص) پرداختند و جملاتی از خود به یادگار بر روی صفحه سفید نوشتند. 

گفتنی است این برنامه همچنان ادامه دارد و فیلمسازان می توانند تا ساعت ۱۷ امروز با حضور در کتابخانه مرکز صحبت های خود را نسبت به این عمل زشت و وقیحانه بیان دارند.
همچنین این فیلم قرار است در ششمین جشنواره «سینما حقیقت» به نمایش درآید و نسخه ای از آن برای دبیرکل سازمان ملل ارسال گردد.