حاصل چهار سال زحمت گروه من به نتیجه رسید!
کد مطلب : 1400

گفت و گوی «سینماتجربی» با کارگردان انیمیشن «قلب سیمرغ»، کاندیدای بخش نگاه نو؛
حاصل چهار سال زحمت گروه من به نتیجه رسید!

تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۴۰
سینماتجربی: وحید نصیریان، کارگردان انیمیشن «قلب سیمرغ» گفت: حاصل چهار سال زحمت گروه من به نتیجه رسید!
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه «سینماتجربی»، وحید نصیریان، کارگردان انیمیشن «قلب سیمرغ» ضمن اعلام مطلب فوق گفت: از این مساله که «قلب سیمرغ» در بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر به عنوان کاندیدا اعلام شده است، بسیار خوشحال هستم، چرا که این قضیه موجب شد من و دوستانم که آرزوی چنین لحظه ای را داشتند، حاصل چهار سال زحمتمان را ببینیم. به همین دلیل جایزه گرفتن یا نگرفتن این کار برایم چندان اهمیتی ندارد، چرا که اتفاقی که باید می افتاد، به وجود آمد و آن دیده شدن این فیلم بود.
نصیریان همچنین ادامه داد: مساله مهم این است که این فیلم در کنار دیگر فیلم های سینمای ایران که در جای خودشان قابل بحث و بررسی هستند، مورد توجه قرار گرفت و البته من نمی توانم بگویم که این فیلم من بود که دیده شد، بلکه باید بگویم که فیلم گروه من، چرا که هر کدام از افراد این گروه به اندازه خودشان در این کار زحمت کشیدند.
وی درباره بازتاب نمایش این فیلم در جشنواره فجر اظهار کرد: بازتاب این انیمیشن فوق العاده بود، به خصوص در میان اهالی رسانه و منتقدان، اگرچه ما با انتقادهایی هم روبه رو بودیم. اما من با این اکران به این نتیجه رسیدم که پول خوب هنر نمی آفریند، بلکه خلاقیت های هنری است که موجب شکوه و عظمت یک اثر هنری می شود، چرا که بودجه ما در ظرف چهار سال از بودجه یک فیلم رئال هم کمتر بود.
او در پایان اضافه کرد: امیدوارم توجه مسئولان به این فیلم و دیده شدن و بازتاب آن، موجب توجه بیشتر مسئولان به ساخت انیمیشن های سینمایی و نیز ارتقا انیمیشن شود. همچنین امیدوارم خود من هم در این زمینه با مشکلات کمتری روبه رو شوم.