دو فیلم انیمیشن مرکز گسترش به جشنواره سئول راه یافتند
کد مطلب : 11771

دو فیلم انیمیشن مرکز گسترش به جشنواره سئول راه یافتند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
دو فیلم انیمیشن «سوزنبان» ساخته مهدی خرمیان و «آدم خانگی» به کارگردانی مرضیه ابرار پایدار، در جشنواره بین‌المللی کارتون و انیمیشن سئول کره جنوبی (SICAF) به نمایش درمی‌آیند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی کارتون و انیمیشن سئول Seoul International Cartoon and Animation Festivalطی روزهای ۴ تا ۸ مردادماه ۹۶ در پایتخت کره‌جنوبی برگزار خواهد شد و فیلم‌‎های انیمیشن «سوزنبان» ساخته مهدی خرمیان و «آدم خانگی» به کارگردانی مرضیه ابرار پایدار که در این «مرکز» تهیه شده‌اند، در این جشنواره معتبر روی پرده می‌روند.
انیمیشن «سوزنبان» درباره‌ی سوزنبان پیری است که سال‌ها به انتظار زنی در یک ایستگاه نشسته است تا اینکه متوجه می‌شود این زن در تخیل اوست.
«آدم خانگی» هم داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. او در پی نجات از حیوانات می‌گریزد، ولی هربار به مانعی بر‌می‌خورد .
گفتنی است: این دوره از جشنواره SICAF کره‌جنوبی، میزبان دو فیلم انیمیشن دیگر ایرانی با عناوین رهایی از بهشت (علی نوری‌اسکویی) و پسرک (منا عبدالله‌شاهی) نیز هست.