فرهمند: مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» با هر مخاطبی ارتباط برقرار می‌کند
کد مطلب : 12743

فرهمند: مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» با هر مخاطبی ارتباط برقرار می‌کند

تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
رضا فرهمند گفت: مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» توانسته مخاطبان جشنواره را از هر طیفی راضی کند و این اتفاق مثبتی است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، رضا فرهمند با بیان این که مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» به زبان عربی و درباره‌ی داعش است، اظهار کرد: جالب است که تمامی طیف‌ها و گروه‌های فکری مختلف بدون هر گونه جهت‌گیری با فیلم ارتباط برقرار کرده‌اند.
وی افزود: نگاه جشنواره سینماحقیقت، نگاه تخصصی است و فیلمسازان و منتقدان تماشاگر اصلی فیلم‌ها هستند، اما در جشنواره فیلم فجر "مردم" مخاطب فیلم‌ها هستند و حضور تماشاگران در اکران‌های عمومی نشان می‌دهد که این فیلم مستند می‌تواند با هر نوع مخاطبی ارتباط برقرار کند.
فرهمند با تاکید بر این که تاکنون شاهد واکنش منفی مخاطبان مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» نبوده است، تصریح کرد: البته برخی دوستان پیشنهاداتی به لحاظ فنی داشتند، از جمله این که ریتم فیلم تغییر کند، اما نظرشان درباره‌ی مفهوم ارائه شده در آن منفی نبود.
وی درباره نمایش فیلمش در آخرین سانس پردیس سینمایی ملت عنوان کرد: امیدوارم اهالی رسانه فیلم را ببینند و از آن لذت ببرند؛ چرا که این نخستین فیلم مستند با محوریت یک خبرنگار است.
این مستندساز پیرامون راه‌یابی دو مستند به بخش سودای سیمرغ هم گفت: این سیاست درست است و به نتیجه رسیدن آن نیاز به زمان دارد. شاید امسال هنگام نمایش این دو مستند شاهد حضور انبوه مخاطبان و یا سانس‌های ویژه نباشیم، چون مخاطب به تماشای مستندها در قاب تلویزیون عادت کرده و تغییر این عادت کمی دشوار است. در جهان هم طی چهار سال اخیر مخاطب به تماشای مستند در سینما روی آورده و تا پیش از آن خبری از اکران در سینماها نبود. از این جهت ما چندان از دنیا عقب نمانده‌ایم. با ادامه حضور مستندها در سودای سیمرغ می‌توان در چهار سال آینده به حضور انبوه مخاطبان در سالن‌های اکران مستند امیدوار بود.