«فوق ماراتن» در موزه هنرهای معاصر روی پرده می رود
کد مطلب : 11933

«فوق ماراتن» در موزه هنرهای معاصر روی پرده می رود

تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
مستند «فوق ماراتن» به کارگردانی سعید کشاورز در سینماتک موزه هنرهای معاصر روی پرده می رود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، مستند «فوق ماراتن» که برای نخستین بار در بخش مسابقه ملی دهمین جشنواره سینماحقیقت نمایش داده شد روز یکشنبه ۲۲ مرداد ساعت ۱۵:۳۰در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر نمایش داده می شود.
تماشای این مستند در قالب برنامه سینماتک برای عموم آزاد و رایگان است.
«فوق ماراتن» روایت مردی روستایی در اطراف شیراز است که توانسته مسافتی به طول ۹۲ کیلومتر را بدود و رکوردی جدید ثبت کند؛ او در ادامه تصمیم می‌گیرد رکورددار دو ماراتن جهان شود...
سعید کشاورز فعالیت فیلمسازی خود را از سال ۱۳۸۳ با ساخت فیلم کوتاه آغاز کرد و پس از آن با ساخت چند مستند در جشنواره‌هایی مانند «فیلم صد» برگزیده شد. حضور در چند فیلم داستانی و مستند به عنوان مدیر تصویربرداری و فیلمبرداری مستند «بختک» که دیپلم افتخار جشنواره‌ی فیلم فجر در سال ۹۳ را کسب کرد، مشارکت در ساخت فیلم مستند «خون‌مردگی» به عنوان تصویربردار و مشاور کارگردان به کارگردانی محمد کارت که برنده‌ی جایزه‌ی بهترین مستند اجتماعی در سال ۹۲ از سینماحقیقت شد و... از دیگر سوابق کشاورز است.
عوامل ساخت مستند «فوق ماراتن» عبارتند از: سعید کشاورز (تصویربردار و کارگردان)، امید ابیوردی و سعید کشاورز (تهیه‌کنندگان)، بابک حیدری (تدوین)، محمد زمان‌ ثانی (صدابردار)، آرش قاسمی (صداگذار) صبا ندایی و آرمین خیردان(آهنگساز) حمیدرضا فطوره‌چیان و سیندخت رحیمیان (تصحیح رنگ و نور).