مستندسازان آثاری درخور معرفی شهر تبریز ارائه دهند
کد مطلب : 12636

طباطبایی نژاد با حضور در آذربایجان شرقی:
مستندسازان آثاری درخور معرفی شهر تبریز ارائه دهند

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: شناختی که مستندساز استانی از ظرفیت‌های موجود در منطقه خود و اطلاعات میدانی دارد بیش از افراد دیگر است. باید به بهانه تبریز ٢٠١٨ این موضوع مورد توجه قرار گیرد و مستندسازان بتوانند آثاری در خور معرفی تبریز ارائه دهند.
Share/Save/Bookmark
سید محمدمهدی طباطبایی نژاد در حاشیه بازدید کاروان سینما حقیقت از طبیعت عینالی اظهار داشت: سینمای مستند نسبت مستقیم و فشرده ای با فرهنگ دارد و مردم جامعه بدون حضور مستند پیشرفت نمی کنند.
وی سینمای مستند را سینمای آگاهی بخش عنوان کرد و افزود: هیچ کشوری توسعه نیافته است مگر با حمایت و حضور مستندسازان، بنابراین امروز مستند در جایگاه مهمی قرار گرفته است.
مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با اشاره به اینکه مستند سازان آینه دار جامعه خود هستند، ادامه داد: این قشر از جامعه زشتی ها و بدی ها را نشان می دهند تا کاستی ها و پلیدی ها به خوبی تبدیل شوند.
به گفته طباطبایی نژاد، مستند سازان اهالی واقعی فرهنگ هستند و در اعتلای آن تاثیر مستقیم دارند.
سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد با اشاره به ظرفیت های آذربایجان شرقی در حوزه فرهنگ و هنر از جمله تمدن، زیست محیطی، تاریخی، هنری، فرهنگی و اجتماعی گفت: هر کدام از این حوزه ها گستره وسیعی را برای تولید اثر مستند فراهم می‌آورد.
وی با بیان اینکه یکی از مولفه‌های توسعه یافتگی رسانه است، اظهار کرد: سینمای مستند به عنوان یک رسانه موثر جایگاه ویژه‌ای در این عرصه داشته و هر چه میل جامعه‌ای به توسعه یافتگی بیشتر باشد، توجه و تمنای آن جامعه برای دیدن فیلم مستند افزون می‌شود.
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: : ما اگر نتوانیم دانش خود را ارتقا دهیم به مرور به یک کلیشه ساز تبدیل خواهیم شد. تلاش می شود از یک سطح ملی به سطح استان نیز توجه ویژه شود زیرا شناختی که مستندساز استانی از ظرفیت‌های موجود در منطقه خود و اطلاعات میدانی دارد بیش از کسانی است که از خارج از استان می‌آیند. این امر باید در تبریز ٢٠١٨ نمود یافته و مستندسازان بتوانند آثاری در خور معرفی تبریز ارائه دهند.