سرانجام انتظار بیهوده یک پیرمرد در ایستگاه قطار
کد مطلب : 8783

پیش تولید انیمیشن «سوزنبان» آغاز شد
سرانجام انتظار بیهوده یک پیرمرد در ایستگاه قطار

تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۲
انیمیشن «سوزنبان» به کارگردانی مهدی خرمیان با شروع ساخت دکور و عروسک وارد مرحله پیش تولید شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، مهدی خرمیان درباره موضوع این انیمیشن گفت: «این فیلم درباره سوزنبان پیری است که سال ها به انتظار زنی در یک ایستگاه نشسته است. تا اینکه متوجه می شود این زن در تخیل اوست.»

وی ادامه داد: «درست یادم نیست ایده اولیه این انیمیشن از کجا به ذهنم رسید اما معمولا ایده های انیمیشن بیشتر ار تصاویر و قصه ها به وجود می آید و کاملا ذهنی و تخیلی هستند.»

به گفته این کارگردان اساس انیمیشن تکینک است و گونه بندی و ژانر بندی برای این عرصه چندان رایج نیست. با این همه خرمیان با توجه به شخصیت موجود در داستان «سوزنبان»، آن را در ژانر ملودرام قرار داده است.

او با اشاره به توجه بیشتر مرکز گسترش بر حوزه انیمیشن در سال جدید، خاطرنشان کرد: «جای خوشحالی دارد که از این پس انیمیشن نیز مرکزی برای پیگیری تولیدات خود دارد. امیدوارم در آینده ساز و کار مدیریتی جداگانه برای این حوزه ترتیب داده شود و بتوانیم شاهد معاونت انیمیشن در این مرکز باشیم. با این شیوه فعالان حوزه انیمیشن می دانند به چه کسی رجوع کنند و پیگیر مشکلات حرفه خود باشند.»

خرمیان با ابراز خوشحالی از برگزاری دومین همایش ملی انیمیشن در مرداد ماه، عنوان کرد: «زودتر از این ها منتظر برگزاری این همایش بودیم. امیدوارم نتایج حاصل از این همایش به صورت تئوری باقی نماند شاهد تاثیر آن به صورت عملی در جامعه انیمیشن و بخش تولید باشیم. همچنین مدیران فرهنگی باید به برگزاری چنین همایش هایی بها دهند چرا که در بحث تولید به نفع فعالان عرصه انیمیشن است.»

انمیشین «سوزبان» به مدت هشت دقیقه در مرحله پیش تولید قرار دارد و ساخت عروسک و دکور آن در حال انجام است.

سایر عوامل این انیمیشن عبارتند از:
انیماتور:حمید محمدی، دکور و ساخت عروسک: مریم زینل زادگان، ساخت آکسسوار: حمید شیری،طراح دکور،عروسک و آکسسوار: محمدرضا خانزاد، طراح، کارگردان و تهیه کننده: مهدی خرمیان، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.