«بافندگان خیال» برنده جایزه بهترین مستند جشنواره «موندنس» آمریکا شد
کد مطلب : 12122

«بافندگان خیال» برنده جایزه بهترین مستند جشنواره «موندنس» آمریکا شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷
فیلم مستند «بافندگان خیال» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «سیدمحمدصادق جعفری» برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره «موندنس» آمریکا شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «بافندگان خیال» مستند برگزیده‌ی هجدهمین دوره جشنواره «موندنس» Moondance معروف به جشنواره کن آمریکایی شد که هفته اول ماه سپتامبر ۲۰۱۷ در کلورادو آمریکا برگزار شد. این جشنواره همه ساله مهمترین فیلم‌های مستند سال را در برنامه خود قرار می‌دهد و امسال نیز ۵۰ فیلم مستند، کوتاه و سینمایی را به نمایش درآورد.
روز گذشته نیز اعلام شد که مستند «بافندگان خیال» موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم مستند اولین دوره جشنواره جهانی هند (Lifft India) شد.
گفتنی است: این فیلم منتخب بخش رسمی پنجمین دوره جشنواره مردم‌شناسی زلاتنا (Zlatna) نیز هست که از ۳۱ شهریور تا ۲ مهر ۹۶ در کشور رومانی برگزار می‌شود. در این جشنواره فیلم‌هایی با موضوع مردم‌شناسی و قوم‌نگاری به نمایش درمی‌آیند.
مستند «بافندگان خیال» روایت زندگی تعدادی نابینا است که قالیبافی می‌کنند و وقتی با هم هستند، لحظات شاد زندگی خود را می‌گذرانند...