هشتمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن منتشر شد
کد مطلب : 11745

هشتمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن منتشر شد

تاریخ انتشار: يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
هشتمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن در ۱۸۴ صفحه و به قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، در این شماره از فصلنامه سینما انیمیشن، گزارشی از کارگاه «پیدا کردن کار در صنعت» می خوانیم.
همچنین در بخش «حرفه: انیماتور» مطالبی پیرامون «ریچارد ویلیامز» منتشر شده است. این مطالب عبارتند از: «مروری بر زندگی و آثار ریچارد ویلیامز»، «ریچارد ویلیامز از جهان انیمیشن می گوید»، «چه کسی برای راجر خرگوشه پاپوش دوخت؟» و گزیده فیلم شناسی و جوایز
همچنین در بخش دیگری از این فصلنامه گفتگویی با علی نوری اسکویی درباره انیمیشن «رهایی از بهشت» انجام شده است.
در بخش «نقد» نیز تحریریه این فصلنامه نگاهی به انیمیشن «وایشای نابینا»، «مروارید»، «موآنا» و «زندگی من به عنوان یک کدو» داشته اند.
تجربه گرایی بخش دیگری از سرفصل های این مجله است. در این بخش مطالبی تحت عنوان «آماتورگرایی و زیبایی شناسی لگوفیلم ها در یوتیوب»، «انیمیشن مجسم وابسته به مکان» و «انیمیشن کانکریت» منتشر شده است.
در بخش «درباره انیمیشن» به عناوینی چون «معیارهایی برای تعریف انیمیشن»، «همه جا انیمیشن» و «تعدیل بحران دیجیتال در تولید انیمیشن به روش سنتی» پرداخته می شود.
پایان بخش این فصلنامه بخش های «فیلم نامه» و «گالری» است. فیلم نامه «داش آکل» و گالری از تصاویر «سوزنبان» و «رهایی از بهشت» مطالبی هستند که در این دو بخش گنجانده شده اند.
فصلنامه تخصصی انیمیشن به به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و سردبیری علیرضا قاسمخان معاونت تحقیقات و پژوهش مرکز گسترش، منتشر می شود.