«سنگ‌ها» راوی داستان انسان‌ها شدند
کد مطلب : 11600

«سنگ‌ها» راوی داستان انسان‌ها شدند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
انیمیشن «سنگ‌ها» با مضمونی انسانی و عرفانی مرحله پیش تولید و طراحی را سپری کرده و وارد مرحله تولید شده است.
Share/Save/Bookmark
محسن شیری کارگردان انیمیشن «سنگ ها» در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: این انیمیشن با سرمایه‌گذاری "مرکز" و با تکنیک دو بعدی دیجیتال ساخته می‌شود. طبق پیش‌بینی‌ها این انیمیشن اواخر آذر ماه آماده نمایش خواهد شد.
وی افزود: مدت زمان انیمیشن «سنگ‌ها» ۸ دقیقه است و هفت کاراکتر دارد. این هفت کاراکتر دیالوگ ندارند و مفاهیم از طریق تصاویر و موسیقی به مخاطب منتقل می شود. به همین دلیل موسیقی نقش مهمی در این اثر ایفا می‌کند.

این انیماتور در ادامه خاطرنشان کرد: «انیمیشن «سنگ‌ها» مضمونی انسانی و عرفانی دارد و پیشینه ادبی کشور ما هم از ادبیات عرفانی غنی است.»
وی ادامه داد: «با توجه به موضوع و نوع روایت انیمیشن «سنگ‌ها» این اثر تلویزیونی نیست و مخاطبان آن افراد بزرگسال،خاص و جشنواره‌ها هستند.»
در تعریف شخصیت داستان آمده است: «او شخصیتی با طرز تفکر اجتماعی ارتقا یافته در سطح بینش محدود خویش و جامعه محدودش است. او در چنبره افکار خود غوطه‌ور ‌است و تکامل و تعالی‌اش را در یکجا نشستن می‌داند. او طوری خود را می‌تراشد که در نهایت در خدمت خویش است و بعید است که یارای کمال بخشی به دیگران را داشته باشد.»
گفتنی است، تمامی امور نویسندگی ، کارگردانی ، تهیه‌کنندگی ، دیزاین کاراکتر و فضا ، لی اوت ، و طراحی و نقاشی بک گراند و تدوین و مونتاژ این اثر را محسن شیری انجام می‌دهد.