درستکار با مستند «تا رویا» در سینماحقیقت شرکت کرد
کد مطلب : 10511

دیدار «کتایون ریاحی» با رانده‌شدگان میانمار!
درستکار با مستند «تا رویا» در سینماحقیقت شرکت کرد

تاریخ انتشار: يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
رضا درستکار منتقد نام‌آشنای سینمای ایران با فیلم مستند «تا رویا» متقاضی شرکت در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینماتجربی»، در خلاصه موضوع این فیلم مستند آمده است: «کتایون ریاحی بازیگر صاحب‌نام سینما و تلویزیون جهت ملاقات و همدردی با رانده‌شدگان میانماری، به اردوگاه‌های دهلی هند می‌رود. فیلم به اصل این داستان و حوادث قبل از آن می‌پردازد.»

پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده این فیلم مستند ۶۱ دقیقه‌ای که تولید سال ۱۳۹۵ است، برعهده «رضا درستکار» نویسنده و منتقد سینمای ایران بوده است که در کارنامه‌ی فیلمسازی او، ساخت مستندهای فریدون گله کجاست؟، حاجی گولیت، اکبر جوجه، دستم پاست و فیلم تلویزیونی گروگان هم به چشم می‌خورد.

از دیگر عوامل تولید مستند «تا رویا» می‌توان به داود عباسی (تصویربردار)، عرفان ابراهیمی (صدابردار و صداگذار) و خدایار قاقانی (تدوینگر) اشاره کرد.

این فیلم برای اولین نمایش عمومی، به دبیرخانه‌ی جشنواره سینماحقیقت ارائه شده است.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.