«شب گوسفند» از جشنواره فیلم کودک دیپلم افتخار گرفت
کد مطلب : 5228

از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛
«شب گوسفند» از جشنواره فیلم کودک دیپلم افتخار گرفت

تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۹
سینما تجربی: انیمیشن «شب گوسفند» ساخته امیرحسین مهران و از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی موفق به دریافت دیپلم افتخار از جشنواره کودک شد.
Share/Save/Bookmark
بنابرگزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره فیلم بین المللی کودک و نوجوان جمعه شب در سالن گل نرگس اصفهان برگزار شد که در این مراسم امیرحسین مهران برای انیمیشن «شب گوسفند» در بخش ‌بهترین کارگردانی اثر دستاورد فنی و هنری پویا‏نمایی موفق به دریافت دیپلم افتخار جشنواره شد.
«شب گوسفند» درباره گوسفندی است که پشم هایش چیده شده و از سوی گوسفندان گله مورد تمسخر قرار می گیرد. این انیمیشن ۱۲ دقیقه ای اثری طنز برای مخاطب کودک و نوجوان است که تکنیک استفاده شده در توليد آن دی جی سِل است.
عواملی که در ساخت «شب گوسفند» همکاری داشته اند، عبارتند از: کارگردانی و طرح فیلمنامه: امیرحسین مهران، فیلمنامه: مهدی رجبی، انیماتور اصلی: مجتبی پرنده غیبی، فضاسازی و بک گراند: حمید خلوتی، انیماتور: پژمان اسفندی، آمنه اربابون، طراحی کاراکتر: هادی طبسی، موسیقی: باباک میرزاخانی،تدوین: کاظم مولایی، صدا: آرش قاسمی، استوری برد: مسعود قدسیه، کامپوزیت: امید عبدالله زاده، تهیه کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و امیرحسین مهران.
بنابراین گزارش سایر جوایز جشنواره کودک نیز به شرج زیر است:
‌بهترین فیلم بلند سینمایی ایران:
دیپلم افتخار: وحید نیکخواه آزاد برای « فرزندخوانده»
‌بهترین کارگردانی سینمای ایران:
پروانه زرین: نادره ترکمانی برای « گرداله و عمه غوله»
دیپلم افتخار: حسن آقا کریمی برای « آقای مدیر» و ناصر رفاهی برای «چتر سبز»
‌بهترین فیلمنامه سینمای ایران:
پروانه زرین: وحید نیکخواه آزاد برای «فرزند خوانده»
دیپلم افتخار: خسرو صالحی و نادره ترکمانی برای نگورداله و عمه غولی» و رضا حیدر نژاد برای « آقای مدیر»
‌بهترین بازیگر کودک و نوجوان سینمای ایران:
پروانه زرین( بخش کودک): عرشیا صادقی برای«فرزند خوانده»
پروانه زرین( نوجوان ):محمد جواد سلامپور برای «بزرگمرد کوچک»
دیپلم افتخار: علیرضا مظفری برای «فرزند خوانده» و علی غفوری فرد برای «چتر سبز»
‌جایزه ویژه هیئت داوران:
پروانه زرین: وحید نیکخواه آزاد برای کارگردانی «فرزند خوانده»
دیپلم افتخار: بهبود یخچالی برای موسیقی «گورداله و عمه غولی»، فاطمه سوسنگرد برای عروسک گردانی «گرداله و عمه غولی»، پیام آزادی برای فیلمبرداری «قبیله من» و فرشاد محمدی برای فیلمبرداری «فرزند خوانده»
‌بهترین دستاورد فنی و هنری آثار پویا نمایی:

پروانه زرین: معین صمدی برای « راز آن درخت»
جایزه ویژه هیئت داوران: فرنوش عابدی برای «وال استریت»
دیپلم افتخار: نازنین سبحان برای «ماه و مهربان»، آزاده معزی برای «من و همسرم و گاومون»و سعادت رحیم زاده برای «کودکان دشت»
‌بهترین کارگردانی اثر دستاورد فنی و هنری پویا نمایی:
پروانه زرین: هادی یقین لو برای« چرا این تلفن زنگ نمی زنه»
دیپلم افتخار: امیر مهربان برای « شب گوسفند»،رامین رهبر برای «ترازو» و محمد علی سلیمان زاده برای« ننه کلاغ و روباهه»
‌بهترین آثار پویا نمایی:
پروانه زرین: معین صمدی برای «آغاز شب»
دیپلم افتخار: حامد اکرمی برای «کرماندو»، مونا عبدالله شاهی برای« خط قرم» و نیما غضنفری برای «ماهیگیر»
‌بهترین دستاورد فنی و هنری سینمای هنری ایران:
پروانه زرین: مجید یوسف زاده برای « گورداله و عمه غولی»
‌جایزه بهترین فیلم از نگاه داوران کودک و نوجوان: «فرزندخوانده» به کارگردانی وحید نیک‌خواه آزاد